Přeskočit na obsah

Aleš Špidla předal Cenu ČIMIB

Aleš Špidla byl tím, kdo 22. března 2018 vyhlásil jednoho z vítězů patnáctého ročníku IT Projekt roku. Stal se jím projekt s názvem „Nové Aukro, vývoj nové e-commerce platformy a migrace portálu Aukro“. Tento projekt rovněž získal speciální ocenění ČIMIB.

Při příležitosti předání cen Aleš Špidla vypíchl projekt, který z pohledu kybernetické bezpečnosti si toto upozornění opravdu zaslouží. „Takto zvládnutý business continuity management jsem asi ještě nikdy neviděl,“ byla úvodní slova Aleše Špidly, prezidenta Českého institutu manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) před tím, než předal vítězné ocenění. „To, co se tady bude prezentovat, a uvidíte lidi, kteří tohle dokázali vytvořit, si zaslouží velký obdiv. Představte si, že dostanete dvouhodinové okno na přeshraniční migraci dat ze systému do systému – a to vše při přenosu musí fungovat. Business continuity management je jedním z pilířů kybernetické a informační bezpečnosti. Co dělat, když to bouchne? A u tohoto projektu jsem viděl takové to jasné ‚WOW‘! Vše proběhlo v naprosté pohodě. Chci zde proto poděkovat oběma účastníkům, tedy společnosti Aukro, a dodavateli, společnosti Servodata, za to, že se přihlásili, a děkuji jim i za to, že nás všechny naučili, jak ČIMIBse mají takové projekty řešit. Učte se od nich, oni to opravdu umí dobře.“

Za společnost Nové Aukro poté převzala cenu Martina Kvitová za společnost Aukro, a za společnost Servodata, která byla dodavatelem tohoto projektu, převzal cenu Petr Náhlovský. „Na Novém Aukru se nedávno mimo jiné dražily artefakty olympijských sportovců. Nové Aukro funguje skvostně, a to přes nové přihlášení, které jsme si museli jako uživatelé odbýt, je nic proti tomu, co nám nyní dražební portál nyní nabízí,“ komentoval Petr Vichnar, který byl moderátorem celého večera.

Dodavatelé i uživatelé k tomu pak řekli své. Nejprve tedy dáma, Martina Kvitová, za společnost Aukro: „Jsem dojatá, a přitom pyšná na to, jak jsme byli panem Špidlou představeni. A zároveň moc děkuji za poctu, že se máte od nás co učit. Doufám také, že se tady nevidíme naposledy. Chtěla bych moc poděkovat jak komisi, že jsme se dostali až tam, kam jsme se dostali, ale také za cenu, kterou jsme získali. Současně děkuji i celému týmu, který se na tom podílel a který dokázal to, za co jsme nyní oceněni a na co jsem obrovsky pyšná. Ještě jednou děkuji panu Špidlovi za ta krásná slova.“

Poté vystoupil za dodavatele řešení, společnost Servodata, Petr Náhlovský: „Děkujeme za tuto cenu, jejíž obdržení nás opravdu velmi překvapilo. Musím říci, že minuta na pódiu je ale daleko těžší než dvě hodiny v serverovně. Přiznám se, že jsme tomu od sice začátku věřili, že to společně dokážeme, a pevně jsme tomu věřili asi po třech hodinách od doby, co se to spustilo.“

Pořadatelem IT Produktu roku je společnost CACIO, Česká asociace manažerů informačních technologií, která se starala o celý hladký průběh slavnostního večera s názvem CACIO v Gala. Jako už tradičně, i tento ročník se konal v překrásných prostorách Autoklubu ČR v Opletalově ulici v Praze.

Cena ČIMIBAleš Špidla (ČIMIB) pak ještě předal speciální ocenění rovněž společnostem Aukro, provozovateli, i řešiteli, tedy společnosti Servodata za skvěle zvládnutý projekt z pohledu bezpečnosti, zejména v oblasti kybernetické bezpečnosti a business continuity managementu.

Dalšími projekty, které byly na této slavnostní akci oceněny, byly „Implementace globálního IS Karat“, který pro společnost ČKD Blansko Holding vytvořily dodavatelské firmy Karat Software, ID-Karta a SolidVision.

Další cenu si odnesla aplikace „Škoda oneApp“ společnosti Škoda Auto od dodavatele eMan.

Odborná porota rovněž udělila čestnou cenu předsedy CACIO za přínos zavedení informačních technologií, umožňujících komunikaci v trestním, právním i civilním řízení, s přeshraničním rozsahem,

při řízení projektu „Zavedení videokonferencí v rezortu justice“, který pro Ministerstvo spravedlnosti ČR dodala společnost atlantis telecom.

Specializované ocenění za přínos v oblasti řízení služeb informačních a komunikačních technologií udělila na CACIO v Gala i společnost itSMF publikaci IT Quality Index od autora Zdeňka Kvapila, která popisuje design metodiky měření kvality IT.

Milan Loucký

Napsat komentář