Přeskočit na obsah

Češi mají stále zájem o nízkoenergetické i pasivní bydlení

  • od
For Pasiv závěrečná tz

Jak letošní ročník souběhu veletrhů úsporného bydlení FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM ukázal, Češi mají stále zájem o nízkoenergetické i pasivní bydlení, o aktuálně hodně řešené úspory energií v domácnosti a samozřejmě v neposlední řadě o čerpání státních dotací. Je zřejmé, že nejnovější technologie a aktuální trendy z této oblasti jsou, i přes mírný útlum novostaveb z důvodu vysokých cen hypoték, stále aktuálním tématem a lákadlem pro širokou veřejnost.

ABF logo velkéBrány výstaviště PVA EXPO PRAHA přivítalo přes 24 tisíc návštěvníků, kteří se těšili z expozic, široké nabídky produktů a profesionálních služeb a měli možnost nasbírat cenné rady při tematických přednáškách nebo v bezplatných poradenských centrech.

Své zastoupení měly v Letňanech dřevostavby, tepelná čerpadla, fotovoltaické systémy i technologie větrání. Nechyběla nabídka vytápěcích systémů, krbů, kamen, kotlů, produktů pro vyhřívání podlah či moderní stavební materiály. Kromě produktů mohli návštěvníci využít také bezplatných služeb Poradenského centra, kde byli po celou dobu konání akce k dispozici odborníci napříč odvětvími,“ řekla ředitelka veletržního souběhu Kateřina Maštalířová.

V Letňanech se představil také projekt Nová zelená úsporám Light od Státního fondu životního prostředí ČR. Poutavé expozice předvedli výrobci a značky z Česka i zahraničí zaměřené na úsporné bydlení, například firmy Heluz, Ytong, Wienerberger, Solar Solution Energy, Elektrodesign, Internorm, Sun System, Nema dřevostavby, RD Rýmařov, Novatop, HK-Dřestav, DOMY DNES, Klastr Česká peleta nebo Krby turbo a mnoho dalších.

Program ze všech oborů

Doprovodný program nabídl pestré portfolio přednášek a akcí. Například možnost seznámit se s přístupy k ozeleňování střech, jejich trendům i směřování ve světě nebo zjistit, na co je třeba myslet při projektování a realizaci osazení dřevostavby do terénu, jak se chránit před vysokými cenami energií a jaké jsou možnosti dotací. Jak na úsporné bydlení prozradili zástupci Státního fondu životního prostředí ČR. Cech kamnářů ČR připravil na souběh přednášku Spalování dřeva a ekologie. Návštěvníci také načerpali rady na přednášce Srovnání jednotlivých stavebních systémů pro stavbu pasivních domů. Pro rodiny i samotné dospěláky připravili organizátoři ve spolupráci s organizací PEFC pro podporu zalesňování speciální akci Zasaď si svůj žalud! Vypěstuj strom a podpoř zalesňování.

 

Štítky:

Napsat komentář