Přeskočit na obsah

CFO Congress 2019

CFO Congress 2019

blue events8. ročník výročního setkání finančních ředitelů – CFO Congress se letos uskuteční již 16. dubna v České národní bance v centru Prahy. Akce, které se pravidelně účastní na dvě stovky finančních ředitelů a členů vrcholového managementu velkých i středních firem, přináší nejen novinky v klíčových oblastech finančního řízení, ale především možnost otevřené diskuse a vzájemného sdílení praktických poznatků.

CFO Congress 2019 navazuje na úspěšnou tradici předchozích ročníků tohoto vrcholového setkání. Přináší 6 hodin příspěvků, případových studií a diskusí moderovaných osvědčeným Danielem Stachem z České televize. Novinkou letošního ročníku je specializované Procurement Forum 2019, které je součástí odpoledních paralelních programových sekcí. Fóra se tak mají možnost zúčastnit nejen finanční ředitelé, ale i šéfové nákupu, kteří se buď za zvýhodněnou cenu registrují jen na odpolední části věnované aktuálním problémům procurementu nebo se připojí ke svým CFO a absolvují i celý dopolední program zabývající se strategickými tématy. Finanční ředitelé mají díky této nové struktuře programu možnost většího výběru témat než doposud. Mohou se odpoledne podrobněji zaměřit na problematiku nákupu nebo se zúčastnit programového bloku, věnovaného vybraným aspektům úspěšného finančního řízení. Detailní program byl právě zveřejněn ZDE. Je strukturován tak, aby účastníci maximálně využili možnosti zorientovat se během jednoho dne v novinkách, trendech efektivních pro odpovědné finanční řízení. Setkají se v něm jak finanční ředitelé významných firem působících na českém trhu, tak experti z oblasti financí.

Úvodní blok kongresu je věnován trendům a strategiím. Otevře jej oblíbené shrnutí makroekonomických trendů, které jako již tradičně připraví expert z nejpovolanějších – David Marek z Deloitte. Ve svém vystoupení se mimo jiné zaměří na rizika související s brexitem, jehož chaotičnost je v tuto chvíli již závažným problémem. Dalším velkým tématem úvodního programové části budou žhavé novinky z oblasti technologií a zejména pak cesty k tomu, jak při jejich zavádění udržet finanční transparentnost. Skvělou zprávou je, že toto téma pokryje společné vystoupení experta na IT – Martina Diviše z Cisco – společně s klientem, Lukášem Klášterským (CTO z Erste Group). Další žhavé téma, často účastníky kongresu poptávané, představuje vztah firmy a jejího finančního managementu s bankou. O tom, co by měl CFO chtít od své banky, promluví na kongresu Michal Nebeský, generální ředitel Citibank. Úvodní strategický blok programu pak uzavřou vystoupení na další vysoce aktuální témata – podvody v organizacích (Alexander Nagy, Deloitte) a efektivní nákup (Subodh Kumar, Procurement Negotiator).

Po sérii obecných vystoupení na zásadní strategická témata následuje velká panelová diskuse, která aktuální otázky rozvine v interakci s publikem. V panelu vystoupí finanční ředitelé reprezentující různá odvětví a typy firem (Alza, CreativeDock, Čepro, DEK, ELTODO, Plastika Kroměříž). Odpolední program pak nabízí volbu z již zmíněných 2 paralelních programových bloků nazvaných Pilíře úspěchu CFO a Procurement Fórum 2019. I v této části kongresu vystoupí široké spektrum expertů a reprezentantů top managementu úspěšných firem (viz například Amplio, Bisnode, Refinitiv či Siemens).

Účastníci konference reprezentují pestré spektrum oborů od průmyslové výroby, přes dopravu, energetiku, telekomunikace, IT až po finanční sektor. Program je koncipován jak pro velké firmy, tak i pro menší společnosti.

CFO Congress přináší 2019 společnost Blue Events za podpory řady partnerů v čele s odborným garantem Deloitte, zlatým partnerem ALEF a technologickým partnerem Cisco.

Napsat komentář