Přeskočit na obsah

Czech On-line Expo 2019

Czech On-line Expo 2019

Příležitost najít si práci v marketingu budou mít všichni, kdo přijdou nasát vědomosti na březnový veletrh pro e-shopaře, marketéry a online podnikatele Czech On-line Expo. Kromě burzy pracovních příležitostí slibuje veletrh více než 60 hodin inspirace, novinek a trendů. Zájemci z řad vystavovatelů a účastníků by si měli v kalendáři zakroužkovat datum 29. až 30. března 2019.

Veletrh, který se ještě loni jmenoval E-shop Summit & Expo, se koná v prostorách Výstaviště v pražských Holešovicích. Program 12 odborných summitů garantují takové marketingové hvězdy, jako například Martin Brablec z Obsahové agentury, UX a CRO konzultant David Kočí, odborník na SEO Pavel Ungr, expert na zákaznickou péči Mário Roženský a mnozí další. Krom toho se o své know-how podělí i samotní vystavovatelé. Jejich přednášky budou probíhat mimo odborné konference v sále pro partnery. Návštěvníky tak čeká více než 60 hodin inspirace, novinek a trendů, které jim budou jednotliví specialisté postupně dávkovat přibližně ve 100 přednáškách. Na ty, kteří dávají před teorií přednost praxi, čeká dalších 40 hodin workshopů. Už teď je jisté, že na SEO Summitu se návštěvníci mohou těšit třeba na přednášku linkbuildera Filipa Podstavce, Jana Tichého z TASTE nebo Jaroslava Hlavinku ze Seznam.cz.

„Garanti přípravu nijak nepodcenili, někteří dokonce kvůli veletrhu zpracovali vlastní výzkum tak, aby nenudili návštěvníky něčím, co slyšeli mnohokrát předtím,“ upřesňuje hlavní pořadatel Jan Kalianko.

Jedním z vrcholů programu bude panelová diskuze zástupců všech významných zbožových srovnávačů v Česku. O tom, jaká je jejich role v době, kdy zákazníci tíhnou ke konkrétním značkám a jejich cenová senzibilita slábne, si budou povídat Tomáš Braverman z Heureky.cz, Milan Šmíd ze Zboží.cz a František Štrupl z české pobočky Googlu. Bude to vůbec poprvé, co se zástupci největších českých srovnávačů účastní společné diskuze.

„Střední Evropa je z pohledu zbožových srovnávačů poměrně unikátní. Na západě zákazníci mnohem častěji nakupují prostřednictvím market places typu Amazon,“ vysvětluje Honza Mayer, CEO společnost Dataweps, který bude panelovou diskuzi moderovat. Podle srpnové studie APEK využívá srovnávače vždy nebo při většině nákupů 55 % dotázaných, kteří nakupují na internetu alespoň jednou za rok. Častěji jsou to muži než ženy. Ještě před pěti lety vybíralo zboží primárně pomocí srovnávačů 70 % respondentů.

Panelová diskuse proběhne jako součást vzdělávacího veletrhu Czech On-line Expo v pátek 29. března od 11:00.

Vystavovatelé i návštěvníci se mohou v rámci Czech On-line Expo rovněž těšit na burzu pracovních příležitostí. „Reagujeme tím na dlouhotrvající situaci na trhu práce, kde zoufale chybí kvalitní pracovníci se zkušenostmi. Využijeme vysokou koncentraci lidí pohybujících se v marketingu a online prostředí a na jednom místě pro ně shromáždíme pracovní poptávky od všech vystavovatelů. Během dvou hodin si tak návštěvník může odbýt třeba i čtyři kolečka pracovních pohovorů,“ vysvětluje Kalianko.

Napsat komentář