Přeskočit na obsah

DIGIMEDIA 2021

DIGIMEDIA 2021

Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace pořádá pod záštitou Ministerstva kultury, Ministerstva průmyslu a obchodu, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již 16. ročník konference o digitalizaci, médiích a tvorbě, DIGIMEDIA 2021.

AČRA MKTémata budou opět velmi zajímavá a nejen technická: pro Český rozhlas i ostatní vysílatele bude nejbližší období přelomové. Českému rozhlasu vyprší platnost oprávnění ke kmitočtům celoplošné sítě DAB+. Stihne se novelizovat zákon o ČRo? Stihnou komerční rádia transformaci ? Jak ovlivní mediální prostor úmrtí Petra Kellnera? Vyostří se konkurenční boj Novy s Primou? Podaří se ČT posílit v DVB-T2 regionální vysílání? Jaký to může mít vliv na reklamní trh? Ovlivní televizní trh budoucnost v 5G? Napilno bude mít také ČTÚ- bude přidělovat celoplošné sítě DAB+ pro komerční rádia, ale není jasné jaký o ně bude zájem.

DIGIMEDIA 2021 si ponechá tradiční strukturu tří základních programových bloků:

 • BLOK 1 – TELEVIZE
  Rozvoj DVB-T2 – přidělení rozvojových sítí 25 a 26 (bude se postupovat podle vládní Strategie rozvoje terestrického televizního vysílání, která určuje přímé přidělení těchto sítí CRA a ČT? Nebo bude otevřený tendr podle ČTÚ?)
  Ultra HD televizory a nedostatek obsahu v nativním 4K a 8K rozlišení (x služby typu Netflix, které je nabízejí za extra předplatné)
  HD kvalita komerčních programů v DVB-T2: boj o zachování „prémiovosti“ HD verzí v placených TV platformách (odlišný postup Novy a Primy)
  Rozvoj regionálního vysílání ČT v éře DVB-T2 (příprava spuštění samostatných Událostí v regionech pro ČT Severovýchod a ČT Jihozápad)
 • BLOK 2 – MOBILNÍ SÍTĚ
  První zkušenosti s reálným používáním 5G sítí v České republice (podrobná prezentace někoho z velké trojky – O2, T-Mobile, Vodafone)
  Terestrické televizní vysílání přes 5G sítě – reálná konkurence DVB-T2? (první sportovní přenos přes 5G v Německu, snímaný přes mobilní telefony Samsung – možná prezentace Samsungu???)
  Datový limit vs. sledování videoobsahu přes mobilní sítě 5G (připravenost mobilních operátorů na změnu obchodní politiky)
  Čtvrtý mobilní operátor nebude: je to dobře, nebo ne?
 • BLOK 3 – RÁDIA
  Boj Českého rozhlasu o zachování jeho celoplošného DAB+ vysílání (v roce 2021 končí platnost individuálních oprávnění pro kmitočty sítě ČRO DAB+, pokračování lze zajistit pouze novelizací zákona o ČRo).
  CRA zahajují certifikace rozhlasových digitálních přijímačů v ČR – pečeť „DAB+ ověřeno“ (stejný systém jako u „DVB-T2 ověřeno“, které skončilo k 31.12.2020)
  Kdy se dočkáme celoplošných sítí DAB+ pro komerční rádia? A kdo je chce nebo nechce?
  Jak se vyřeší problém s transformačními licencemi pro komerční rádia, která ukládají provozovatelům do roku 2025 přejít z FM vysílání na DAB+?