Přeskočit na obsah

Digitální výroba 2019

DIGITÁLNÍ VÝROBA 2019

Ozvěny veletrhu Hannover Messe budou rezonovat na tradiční konferenci Digitální výroba 2019 v Brně. Návod na cestu napříč nástrahami digitální transformace, nové technologie, trendy a postupy pro digitalizaci průmyslu – to můžete slyšet i vidět ve dnech 14. až 16. května pod režijní taktovkou vydavatelství Trade Media International.

Nalijme si čistého vína dříve než na tradiční networkingové části, konferencí, které se pokoušejí mapovat téma Průmyslu 4.0, je na malém tuzemském trhu několik do měsíce. Je tak potřeba hledat motivaci k návštěvě konkrétně konference Digitální výroba 2019. Pomoci k tomu může i tento text.

Tradice s invencí

Již popáté se mohou sejít příznivci průmyslové digitalizace na konferenci, která však žádný rok nezůstává stejná. Ambicí konference je posouvat průmyslovou výrobu České a Slovenské republiky. Sama tak nemůže zůstávat statickým mementem.

Základní pilíře konference tvoří neměnné body. Těšit se lze na hlavní zvučná témata i jména řečníků na pódiu hlavního sálui na stále se rozšiřující doprovodnou výstavu technologií, která dává konferenci další rozměr. Hlavní novinkou, která se osvědčila již na lednové konferenci ROBOTY 2019, je zařazení workshopové sekce. Ta účastníkům nabízí možnost vybrat si konkrétní téma, které workshop detailněji rozvede.

Přestože je konference třídenním technologickým maratónem, kromě organizátorů a partnerů akce jej účastníci nemusejí absolvovat celý. Účast je možná také pouze na vybraných dnech, workshopech, možné je navštívit rovněž pouze výstavní plochy doprovodné výstavy. Mnoho podniků by mohlo ocenit také možnost konferenčního štafetového běhu a firemní síly rozprostřít v programu mezi více účastníků. TIP: Všechny možnosti registrace jsou již dostupné na stránkách www.konference-vyroba40.cz.

IIoT, umělá inteligence i rozšířená realita ve službách průmyslu

Cílovým publikem konference Digitální výroba 2019 je technický personál průmyslových podniků, proto si konference neklade žádné přehnané politické či hospodářsko-společenské ambice. Hlavní náplní konferenčních dní budou technologie, které mohou v rukou erudovaných uživatelů posouvat výrobu kupředu. Mohou rovněž dát firmám potřebnou konkurenční výhodu, která je na lokálních i globálních trzích potřeba.

Větší prosazování průmyslového internetu věcí, rozšířené reality a v poslední době také umělé inteligence ve výrobním prostřední je patrné. Tyto technologie všakpro mnohémohou působit tajemně, ale co hůř hlavně draze. Z příspěvků přislíbených pro konferenční program však je patrné, že nejde o žádnou vědeckofantastickou vizi, ale možnou realitu běžných pracovních dní v průmyslu.

Poutavá technologická témata navíc představíme v úhledném balení různých případových studií a zkušeností zástupců přímo výrobních úseků.

Cesta k digitální výrobě se špičkovou logistikou

DIGITÁLNÍ VÝROBA 2019Jedna z největších novinek ročníku je již zmíněné rozšíření konference na tři programové dny. Nejednou se v programu dřívějších opakování objevovalo téma digitalizace na úrovni specifického úseku, průmyslové logistiky.

Není náhodou, že spousta technologických změn a trendů se prosazuje snáze než na úrovni samotné výroby. Díky tomu jsou tak zkušenosti s digitalizací na tomto poli značné. Pro zájemce o novinky v tomto úseku tak je zařazen prémiový den, který celou konferenci startuje pod samostatným označením Digitální logistika 2019 (14. května 2019).

V závěru tohoto programového dne dojde navíc jednak k tematickému propojení s hlavním konferenčním proudem (15. a 16. Května 2019) v podobě otevřeného diskusního panelu účastníků zakončeným slavnostním otevřením doprovodné výstavy.

TIP: Účast na akci Digitální logistika lze registrovat samostatně i společně s hlavním programem na www.konference-vyroba40.cz.

Ohlédnutí za minulostí, vstříc konferenční budoucnosti

Konference Digitální výroba 2019 není v naší nabídce solitérem, podpírají ji další aktivity společnosti Trade Media International, které mají vždy jedno pojítko – mapují vše o průmyslu. Pravidelné zpravodajství ze světa automatizace, digitalizace, robotizace i údržby v podobě časopisů Control Engineering Česko o a Řízení a údržba průmyslového podniku dávají organizátorům možnost nahlédnout na potřeby tuzemského průmyslu. Dřívější edice menších i větších konferenčních setkání to jen potvrzují.

Prim přitom stále hrají zejména technologické novinky, které tvoří páteř i DNA celého Průmyslu 4.0. Pokud k tomu připojíte vhodnou strategii, kterou lze podpořit přísunem novinek na konferenci Digitální výroba 2019, získáváte tak opravdu komplexního průvodce na cestě digitální transformace vašeho průmyslu. A posledními argument, proč si termín 14. až 16. května vyhradit k návštěvě konference? Přejděte na registraci a porovnejte vstupní poplatek s jinými pozvánkami, kterých jistě nedostáváte málo…

Napsat komentář