Přeskočit na obsah

Druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Travelcon

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech 12. – 13. dubna 2018 na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu Z.

Komu je konference určena? Především zájemcům, kteří podnikají v turismu, hotelnictví, gastronomii, například dopravcům, majitelům restauračních zařízení, zábavních atrakcí nebo cestovních kanceláří. Hlavními organizátory jsou Jihočeská centrála cestovního ruchu, Jihočeský kraj a Destinační společnost Českobudějovicko – Hlubocko.

Konference Travelcon je určena především odborníkům, kteří přímo působí v cestovním ruchu v Jihočeském kraji. Velký prostor k výměně zkušeností zde dostanou zájemci, kteří poskytují různé turistické služby, zajišťují ubytování, fungování infocenter či služby v gastronomii. Možnost načerpat nové vědomosti budou mít i zástupci měst a obcí i různých spolků,“ uvedl za pořadatele ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Co konference přinese? Dva dny plné přednášek, workshopů, přeshraničních zkušeností, diskuzí, trendů a novinek. Program je rozložen do pěti hlavních témat: business v cestovním ruchu, kvalitní služby a personál, mimosezóna, média a marketing a památky.
Na zájemce čeká více než 20 odborných přednášek, které povedou čtyři desítky erudovaných přednášejících. Program konference je zveřejněn na webových stránkách www.travelcon.cz. Na webu je možné se také zaregistrovat k účasti – do konce února za
Travelconzvýhodněnou cenu.

V rámci konference se uskuteční i celodenní vzdělávací program Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR).
Program Travelconu je mimořádně atraktivní. Přednášející přiblíží například novinky v oblast komunikačních trendů a sociálních médií v cestovním ruchu. Nabídnou i nové pohledy na zvyšování návštěvnosti, či zacílení na business klientelu v mimosezóně.
Poradí například, jak z neúspěchu udělat úspěch, jak se odlišit v ubytování i jak připravit gastronomický zážitek na netradičním místě.

„To vše by mělo účastníkům konference přispět k dalšímu zkvalitnění jejich práce a ke zdokonalení koncepčního a strategického plánovaní, které odpovídá současným trendům,“ upřesnil přínos konference předseda Destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko David Šťastný. Za velmi prospěšný považuje i networking zúčastněných, který pomůže k výměně osobních zkušeností i kontaktů mezi lidmi, kteří se pohybují ve stejném oboru – v cestovním ruchu.

Loňský premiérový ročník přilákal 253 registrovaných účastníků konference z celé České republiky, kteří naslouchali 41 expertům z různých oborů souvisejících s cestovním ruchem a marketingem.

1 komentář na “Druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech”

  1. Pingback: Jihočeská konference cestovního ruchu Travelcon | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář