Přeskočit na obsah

Black Swan Security Congress

Black Swan Security Congress
18Kvě2018
19Kvě2018

Paralelní Polis

Dělnická 43, Praha 7

Pozvali jsme etické hackery a experty na IT security a připravili dva večery a jeden den plný přednášek a diskusí pro hluboký technický pohled do bezpečnostních problémů, které stojí mimo pozornost středního proudu, ale znamenají o to větší reálné riziko.

GDPR, NIS, zákon o kybernetické bezpečnosti a mnoho dalších norem a předpisů se snaží o (centrálně) řízené snižování IT rizik. Ovšem pouze těch známých, snadno uchopitelných a těch, na které se velké IT korporace specializují ve své prodejní strategii. Veškerá pozornost se soustředí na řešení známých a popsaných problémů s jasně zadefinovatelnou pravděpodobností a dopadem. Tím ale dochází k dramatickému nárůstu rizika tzv. fat tails neboli málo pravděpodobných rizik (co do “měřitelné pravděpodobnosti”) a dopady tak velkými, že před nimi běžné organizace raději zavírají oči.

Na fenomén “černých labutí” v IT security se zaměřuje Black Swan Security Congress, která se bude konat ve dnech 18. – 19. května 2018 v Paralelní Polis v Praze.

Můžete se těšit na témata jako jsou nedostatky monitorovacích systémů IPS/IDS, ukázky fatálních útoků s vysokým dopadem, fragilní a antifragilní koncepce bezpečnosti v organizaci, jak se ochránit před vlastním sysadminem, proč jsou decentralizované kryptotechnologie evolučně vyspělejší a odolnější než jejich nejmodernější ale centralizované protějšky, jak může technologie blockchain pomoci zvýšit odolnost řešení sdílení dat proti útokům a pod. Naším cílem je podívat se na IT bezpečnost z pohledu perspektivy, kterou popsal Nassim Nicholas Taleb – nejvýznamnější inspirační zdroj tohoto kongresu.

Během večerů nebude chybět zábavný program pro co nejpříjemnější seznamování účastníků konference (DJ’s, drinky, party).

Návštěvníci akce mohou ve slosování získat jednu z knih Nassima Nicholase Taleba, které věnovalo nakladatelství Paseka.

Mezi speakery vystoupí např.:

Frank Braun – kyberpunker, kryptoanarchista, privacy extremista, software developer (přednáška v angličtině)
Liora Amina Berisha – etická hackerka a kryptoanarchitska z Bosny a Hercegoviny (přednáška v angličtině)
Juraj Bednár – etický hacker, podnikatel (Citadelo, HackTrophy, Paralelná Polis)
Pavol Lupták – etický hacker, podnikatel (Nethemba, HackTrophy, Paralelná Polis)
Dušan Mondek – profesionál v IT bezpečnosti, podnikatel (BoxTrap)
Pavol Rusnák – hacker, open-source nadšenec a core-developer Trezoru (SatoshiLabs)
Roman Jazudek – specialista na nové technologie a marketing (HackTrophy)
Martin Baroš – leader Cryptelo – sdílení dokumentů po síti pro paranoiky
Tomáš Marada – panelista páteční diskuse, tajemník nadace Karla Janečka, kryptopoštol
Na programu budou také workshopy v bezpečnosti

Napsat komentář