Kino Lucerna
Vodičkova 704/36 110 00 Praha 1
https://konference.krimys.cz/konference/
Jak nepodléhat klamům našeho mozku? Jak pracovat s informacemi a poznat, čemu věřit a čemu ne?
Pokud lépe rozumíme tomu, jak věci skutečně fungují, dokážeme dělat lepší rozhodnutí a dosahovat zamýšlených výsledků. V době neomezeného přístupu k informacím, kdy se volně šíří lži a polopravdy, je kritické myšlení klíčovou dovedností pro úspěch v práci i osobním životě.
Diskutujte na twitteru a facebooku pod #krimyš
SPEAKEŘI
Petr Ludwig
Petr Ludwig se zabývá převáděním vědeckých výzkumů do praxe. Je autorem bestselleru Konec prokrastinace, nejrychleji prodáváné české knihy současnosti, s 13 dotisky a 60.000 výtisky, překládané do 6 jazyků.
Martin Rota
Jeden z nejúspěšnějsích českých youtuberů se často věnuje kontroverzním otázkám, šíří kritické myšlení a reaguje na aktuální dění. Kromě kanálu Martin Rota má i názorový kanál Naprosto Retardovaný nebo naučný projekt Veděcké Kladivo. V roce 2015 byl jednou z tváří “Jsme v tom společně” od HareFree Culture.
Lenka Klicperová
Od roku 2014 se soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Zaměřuje se na problematiku žen a jejich postavení ve třetím světě, na reportážní a portrétní fotografii. Své reportáže publikuje nejen v domovském časopise, ale spolupracuje i s mnoha dalšími tištěnými periodiky, ale i TV a rádii.
Lukáš Hána
Lukáš studoval Diplomacii na VŠE a Koučink a management na Ecole Supérieure de Commerce de Rennes ve Francii. Je zakladatelem projektu #krimyš a spoluautorem kurzu kritického myšlení na VŠE. Také je alumni Centra pro aplikovanou racionalitu CFAR (www.rationality.org).
Vojtěch Bruk
Vojta studoval Politologii a Bezpečnostní a strategická studia na MU, kde spoluzakládal projekt Zvol si info, který šíří osvětu v oblasti mediální gramotnosti především na středních školách. V rámci projektu přednášel pro více než 1500 lidí. Je také spoluautorem Nejlepší knihy o Fake news, dezinformacích a manipulacích.
Filip Matějka
Filip se zabývá vlivem našich omezených schopností zpracovávat všechny dostupné informace a tomu, co takováto omezení znamenají pro moderní státy. Působí na CERGE-EI v Praze. Vystudoval pražský matfyz a doktorát má z Princeton University. Přednášel i na Harvardu, Yalu, MIT, Oxfordu, Stanfordu v Cambdridgi a na dalších univerzitách.