Přeskočit na obsah

Novela zákoníku práce

  • od
Novela zákoníku práce
25Zář2019
25Zář2019

Sumář zásadních změn, které přinese novela zákoníku práce.

Praha - Hotel Occidental****

Seminaria

Aktuálně projednávaná novela zákoníku práce obsahuje řadu změn, které byly vyvolány nedořešenými otázkami z pracovněprávní praxe, a také tíživou situací na trhu práce. Vláda chce jejím prostřednictvím podpořit flexibilitu pracovních míst a snížit administrativní zátěž zaměstnavatelů. Na co se tedy máte připravit?

Seznámíme vás s aktuálními změnami, na které bude muset zareagovat každý zaměstnavatel, jeho personální oddělení i mzdová účtárna. Zjistíte, jak novela ovlivní úpravu oblasti dovolených, flexibilních pracovních míst, doručování personálních dokumentů, nastavování pracovních směn, apod.

PROGRAM KONFERENCE (9,00 – 13,30 HOD)

Novela zákoníku práce – důvody a aktuální stav pracovněprávní legislativy

Úvodní příspěvek shrne hlavní důvody pro tuto novelu zákoníku práce a objasní aktuální legislativní stav.

Dočasné přidělení zaměstnanců, doručování pracovních dokumentů a další změny

V příspěvku se zaměříme na plánované změny v oblastech, které jsou dlouhodobě považovány za velmi komplikované a nepraktické. Jde o změny v doručování písemností v pracovněprávních vztazích, v problematice přechodu práv a povinností vyplývajících z pracovněprávních vztahů, úpravy v možnostech dočasného přidělení zaměstnance, či stavění lhůt a rodičovské dovolené.
JUDr. Petra Sochorová, Ph.D., Havel & Partners

Novela zákoníku práce podpoří flexibilitu pracovních míst

Úplnou novinkou v novele zákoníku práce je institut sdíleného pracovního místa. Ten umožní situace, kdy dva nebo více zaměstnanců sdílí jedno pracovní místo, přičemž si sami rozvrhují pracovní dobu tak, aby v souhrnu naplnili zaměstnavatelem danou pracovní dobu. Seznámíme vás se změnami, možnostmi a také s problémy, které může tato zákonná úprava zaměstnavatelům či zaměstnancům přinést.
Mgr. Romana Szutanyi, AK Bělina & Partners

Novela zákoníku práce pohledem zaměstnanců - dovolená a dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr

Příspěvek se konkrétně zaměří na problematiku změny počítání nároku na dovolenou, administrativní zpřísnění prací konaných na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr či na souvislosti s dočasným přidělením zaměstnanců.
JUDr. Jan Horecký, Ph.D., Masarykova univerzita

KOHO KONFERENCE OSLOVÍ

Konference Novela zákoníku práce je určena všem zaměstnavatelům, jejich HR manažerům, personalistům a mzdovým účetním v soukromém i veřejném sektoru.

DALŠÍ INFORMACE

Jako účastník konference získáte CERTIFIKÁT o účasti. V ceně konference jsou podkladové materiály a občerstvení během konference. Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do poznámky v objednávkovém formuláři, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.

Napsat komentář