Přeskočit na obsah

Příprava na Kongres OBALKO 9 je v plném proudu

  • od
Obalko_2021 koláž
14Říj2021
15Říj2021

Praha

Jednou z vrcholných akcí podzimní konferenční sezony, bude devátý ročník československého obalového kongresu OBALKO, která se koná 14.–15. října 2021 v Aquapalace Hotelu Prague Čestlicích. AVERIA NEWS  je tradičním mediálním partnerem kongresu.

V posledních letech se v oblasti balení diskutuje nejvíce o udržitelnosti. Nepochybně z dobrého důvodu, protože je potřeba vyvinout a zavést udržitelná řešení obalů. Někdo by však mohl říci, že byly zapomenuty další funkce balení, například schopnost prodat produkt nebo jej řádně chránit. Z toho důvodu hlavní motto kongresu zní Tři dimenze obalu. Podíváme se nejen na rozmanité funkce obalů, ale také na interní diskuze a debaty ve společnostech, které se snaží vyvážit různé vlastnosti, aby vyvinuly optimální obalová řešení.

Dopoledne ve třech dimenzích
Konferenční program představuje základní kámen kongresu OBALKO. Navzdory složité situaci na trhu, která panovala v posledním roce a půl, nabídne tento ročník bohatý program plný informací a nápadů z obalového trhu. Na úvod kongresu nás bude inspirovat mistr etikety Ladislav Špaček s prezentací Tajná dimenze obalu. Dlouho očekávána prezentace – původně měla zaznít na loňském kongresu – se zaměří na náš osobní obal a na to, jak ho dokážeme upravit, aby na klienty co nejlépe působil. Zkrátka etiketa, ale ne ta, kterou obvykle lepíme na naše výrobky.

OBALKO_krychleDruhý inspirativní řečník přichází z obalového průmyslu, a je dokonce jedním z největších odborníků na obaly v Evropě: Thomas Reiner, dlouholetý prezident německého obalového institutu a současný CEO poradenské firmy Berndt+Partner Group. Thomas Reiner se ve své přednášce Hledání obalové rovnováhy při jízdě na vlně udržitelnosti podívá na různé funkce obalu a na to, že ve snaze uzavírat smyčku a snižovat uhlíkovou stopu nelze ztratit ze zřetele další funkce obalů.

Zlatým hřebem dopoledního konferenčního programu bude jako každý rok panelová diskuze. Poslechněte si názory profesionálů na to, jak jejich společnosti interně vyvažují odlišné požadavky na balení. Zjistěte, jak různá oddělení výrobních firem spolupracují při správném balancování mezi udržitelností, marketingem a konstrukcí. Poznejte více vztahy mezi hráči na trhu – dodavateli obalů, výrobci a distributory baleného zboží a maloobchodníky. A především sledujte, zda společně dokážou odkrýt cestu k obalu, který je zkrátka 3D.

Obaly ze všech stran
Odpolední program kongresu je rozdělen do tří sekcí – marketingové, technologické a transportní, a znovu přinášíme i sekci zaměřenou na udržitelnost. Marketingová část je věnována tématům jako zvyšování prodejů pomocí obalů nebo jejich redesign, a to vše s využitím konkrétních případů. Mimo jiné ukážeme, jak pracovat s dalšími nástroji obalového marketingu. Technologická a transportní sekce se zaměří na témata, jako jsou robotizace a automatizace balení, přepravní balení, nebo přiblíží, jak vylepšit identifikaci a značení obalů. Sekce udržitelnost cílí na ochranu životního prostředí, kdy je důležité strategicky hospodařit se zdroji a zajistit, aby se obaly staly součástí oběhového hospodářství.

Na účastníky čeká i bohatý doprovodný program:

  • Během oběda se konají desetiminutová „speed-datingová“ setkání BizPACK. Jde o ideální způsob setkání zákazníků a dodavatelů na neutrální půdě, kde obě strany rychle zjistí, zda má smysl rozvinout jednání do konkrétnější podoby.
  • Po ukončení kongresového programu nás čeká Obalový galavečer, na kterém budou slavnostně vyhlášeni noví držitele prestižního Ocenění Obal roku pro nejlepší obaly uvedené v posledním roce v České republice a na Slovensku.
  • Po náročném dni, který bude naplněn informacemi, diskuzemi a obalovou praxí, si účastníci odpočinou na Obalovém Business Mixeru – VIP setkání obalových odborníků v příjemné neformální atmosféře večera se speciálním programem plným her, soutěží, zábavy a rautového občerstvení.
  • Pokud to epidemiologická situace dovolí, znovu se uskuteční exkurze v rámci programu Balení v akci, jehož cílem je nabízet unikátní možnost navštívit výrobní závody vybraných partnerů kongresu s odborným výkladem. Účastník získá nejen šanci vidět celý výrobní proces a lépe pochopit výhody těchto produktů i celou problematiku, ale zároveň dostane podruhé šanci diskutovat o otázkách týkajících se obalového průmyslu.

Pro výrobce a distributory baleného zboží vstup zdarma
Kongres se setkává s velkým zájmem ze strany partnerů, kterých jsou už desítky, i účastníků, kteří se registrují na www.obalko.cz/registrace

 

@Jana Efmertová

Napsat komentář