Přeskočit na obsah

Retail Summit 2022 s podtitulem Smysluplná budoucnost

  • od
RetailSummit 2022
04Dub2022
06Dub2022

Praha

V pořadí 28. ročník Retail Summitu, se bude konat již 4.-6.4. 2022 a hlavním tématem bude „Smysluplná budoucnost: lidskost, udržitelnost, efektivita“.

Technologie nám umožnily zrychlit a zefektivnit obchod. Lidský rozměr by se z něj ale neměl vytratit. Jaká je role člověka v době velkých dat a umělé inteligence? Současná rozhodnutí musíme dělat s ohledem na jejich dlouhodobý dopad. A toho jsme schopni jen my lidé, protože často vidíme souvislosti tam, kde by je stroje nenašly.

blue events logo„Máme úžasnou superschopnost představit si svět, který zatím neexistuje, jen ji málo využíváme,“ říká klíčový řečník Retail Summitu 2022 Viktor Mayer-Schönberger.

Poradce Angely Merkelové pro digitalizaci a profesor z Oxfordu se zabývá mj. tím, jak mohou lidé zlepšit své rozhodování v době algoritmů. Jeho kniha Framers je jednou z deseti "Best Business Books" letošního roku podle Financial Times. Upozorňuje zde na to, že narozdíl od počítačů, které jen usuzují z minulosti, my umíme myšlenky nově zarámovat a podívat se na ně z nové perspektivy. Pokud to vztáhneme na svět retailu, dojdeme k překvapivému závěru. Klasický retail ve vztahu k e-commerce má vlastně výhodu. Je si vědom toho, že se musí radikálně změnit, a poskytnout více zážitků a prostoru pro sociální interakce, tedy nově „zarámovat“ nakupování. 

Napsat komentář