Přeskočit na obsah

Exkluzivní e-SALON 2022: Představí se koncept ID. AERO, nový Citroën ë-C4 X či Renault Austral v národní premiéře

  • od
ESALON Obr. 2

Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON bude exkluzivní událostí, během níž se představí hvězdné novinky ze světa elektromobilů od nejvýznamnějších značek. Na výstavišti PVA EXPO PRAHA uvidí návštěvníci ve dnech 10. až 13. listopadu národní premiéry, koncepty i modely vozů, které získávají pozornost celého světa. Veletrh nabídne i testovací jízdy a doprovodný program pro odborníky i širokou veřejnost. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

V rámci nejkomplexnější přehlídky čisté mobility se v Letňanech představí modely světových značek v národních premiérách. Které to budou?

Volkswagen představí horké novinky současnosti, které budou reprezentovat modely ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Zájemci si je budou moci vyzkoušet během testovacích jízd, ale také se v diskusi dozví, jak lze elektromobilitu začlenit do každodenního života v Česku.

Svůj nový model IONIQ 6 představí během veletrhu e-SALON také Hyundai. Poprvé se českým návštěvníkům předvede KIA se svým EV6 GT, hvězdný vůz Kia Niro EV a dále plug-in hybridní Sportage či Sorento. Novinku přiveze do Letňan také Škoda Auto, která uvede sedmimístné SUV Škoda Vision 7S.

Nouveau Renault Austral Esprit Alpine E-TECH Hybrid - Gris Schiste Satin (31)

Slavnostní předpremiéra

Exkluzivní předpremiéru bude mít v PVA EXPO PRAHA novinka příštího roku Citroën ë-C4 X, který avizuje propojení elegance siluety fastbacku, moderního přístupu SUV a s délkou 460 cm také nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu. Nový ë-C4 X bude nabízen s elektromotorem o výkonu 100 kW / 136 k, dojezdem podle WLTP až 360 km a rychlým dobíjením 100 KM/10 min při 100 kW DC.

Velkou národní premiérou bude představení SUV modelu Renault Austral s novou generací hybridního pohonu E-Tech a systémem openR. Model bude jedním z pilířů při znovudobývání segmentu C, který je srdcem světového automobilového trhu. Nový Austral pokračuje v ofenzívě, kterou zahájily modely Arkana a Mégane E-Tech elektrický.

Mezi další novinky se zařadí Cupra, která se poprvé pochlubí svým malým elektromobilem Born. Opel představí kompaktní elektromobily Corsa-e a Mokka-e s dojezdem až 353 kilometrů, luxusní elektrický minibus Zafira-e, plug-in hybridní SUV Grandland PHEV, které kombinuje pohon na benzin a elektřinu stejně jako nová Astra PHEV.

Copyright Alex Rank @ Continental Productions

Program s odborníky i s hvězdami

Jedním z hlavních bodů bohatého doprovodného programu veletrhu bude konference Čistá mobilita, která se uskuteční první a druhý den veletrhu.

V pátek 11.11. dopoledne se uskuteční na expozici RENAULT ČR autogramiáda Přemka Forejta, a to mezi 10:00-12:00.

V Hale 2D se bude BESIP věnovat tématu bezpečného pohybu na koloběžkách, Hala 5 bude patřit testovacím jízdám elektromobilů. Dodavatelem dobíjecích stanic pro testovací jízdy je společnost IONT tech. V rámci veletrhu mysleli organizátoři také na děti, pro které bude připraven program na stáncích Škoda Auto nebo Volkswagen v Hale 8. Asociace elektromobilového průmyslu připravila akci Mikromobilita, která zájemcům umožní testovací jízdy na howerboardech, segway a dalších elektrických vozítkách.

Ve Vstupní hale III bude o víkendu probíhat program pod taktovkou TV PRIMA, kde bude připraveno studio Dobré zprávy, v němž si mohou zájemci vyzkoušet profesi moderátora. V časech od 13 do 16 hod. bude probíhat autogramiáda herců ze seriálu Dobré zprávy.

Během e-SALONu se návštěvníci mohou setkat také s Josefem Šilerem – legendárním kaskadérem, testovacím jezdcem, instruktorem, a především ambasadorem veletrhu MOTOCYKL PRAHA 2023, který se koná v březnu příštího roku. Josef „SRŠEŇ“ Šiler bude svá podpisová žihadla rozdávat v sobotu od 13 do 15 hodin ve Vstupní hale III.

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již přes 12 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 460 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Více informací najdete na www.e-salon.cz.

 

Napsat komentář