Přeskočit na obsah

F5 Forum 2018: Cloud a bezpečnost

F5 Forum Praha 2018

Tato akce se uskuteční 29. května 2018 v Kongresovém centru v Praze. F5 Forum v Praze je pokračováním série globálních konferencí F5 zaměřených na aktuální hrozby a řešení v oblasti digitální bezpečnosti a používání cloudu.

Jedná se o příležitost setkat se se zkušenými odborníky v oboru, dozvědět se o nejnovějších řešeních a jejich praktických nasazeních a navázat spolupráci či diskusi s dalšími více než 200 účastníky akce.

Na akci se budete moci seznámit s výsledky zákaznického průzkumu o trendech v Application Delivery „F5 SOAD ’18“. Průzkum „State Of the Application Delivery“ organizuje F5 každým rokem a v tomto ročníku se jej zúčastnilo na 3500 zákazníků F5. Report ukazuje trendy v IT, nyní zejména spojenými s přechodem do cloudu a automatizací. Zároveň bude představena on-line webová aplikace imaginární firmy Twelvebox, která spojuje spotřebitele na jedné straně a provozovatele občerstvení na straně druhé (obdoba damejidlo.cz). Jde o testovací portál postavený vývojáři F5, na které je demonstrována zranitelnosti webových aplikací.

F5Digitální transformace a přechod do multi-cloudu bude dalším tématem, které se bude seminář týkat. Multi-Cloud architektura přináší změnu v nasazování, licencování, doručování, flexibilitě, otevřenosti a dostupnosti aplikací. Vyslechnete si, jak se F5 přizpůsobuje těmto novým trendům s cílem zajistit flexibilní nasazování aplikací a konzistentní pravidla bezpečnosti napříč Multi-Cloud prostředími.

Následovat bude demonstrace toho, jak zajistit dostupnost on-line aplikace Twelvebox z Multi-Cloud prostředí s důrazem na orchestraci a jednoduchost implementace.

Zabezpečení aplikací na prvním místě je pak tématem, se kterým se budete moci seznámit. Aplikace jsou branou k citlivým datům. Dnes jsou právě důvěrná data velmi cennou komoditou na černém trhu internetu. Jak chránit nejcennější informace bez ohledu na to, kde jsou uloženy? Jsme schopni poskytnout stejnou úroveň zabezpečení a kontroly v cloudu? Následovat bude opět demonstrace, jak zabezpečit portál Twelvebox proti zneužití zákaznických dat a dalším aplikačním zranitelnostem.

Svět webové bezpečnosti se mění a vyvíjí. Předvedeny tedy budou nové oblasti možných zranitelností a jak se proti nim bránit. V dopoledním bloku se dále dozvíte, že Cisco již dávno není jen networking company. Kybernetická bezpečnost se stala fenoménem dnešní doby. Bez ochrany dat a infrastruktury lze jen těžko pomýšlet na prosperující podnikání. Pojďme se podívat pod pokličku, jak lze oblast kybernetické bezpečnosti zefektivnit a automatizovat.

Pokročilá SDN s F5 a Cisco ACI a její použití bude dalším tématem. Dozvíte se, jak Cisco ACI jako softwarově definovaná síť poskytuje integraci s platformami F5 od svého uvedení na trh před cca pěti lety. V této přednášce bude ukázáno, jak se tyto dvě platformy doplňují, jaké jsou poslední možnosti jejich integrace a jak je může každý snadno využít v praxi v různých scénářích.

Případová studie postupné integrace a konsolidace služeb ve finanční společnosti bude konkrétní případ velké finanční společnosti, kde bude demonstrováno, jak lze dosáhnout významného zjednodušení infrastruktury a konsolidovat zdánlivě neslučitelné služby způsobem, který zjednodušuje správu a umožňuje soustředění interních IT kapacit na podporu klíčových aktivit společnosti. Řeč bude mimo jiné i o některých zajímavých možnostech platformy F5, které jsou v poslední době k dispozici.

V odpoledním bloku přednese Trend Micro přednášku na téma zranitelnost, kam se podíváš! Dále se seminář dotkne Azure a zabezpečení díky unikátní integraci F5. Přijďte se podívat na ukázku unikátní integrace F5 a Azure Security Center. Společně v Azure bude vytvořena aplikace, průvodcem nasazena virtuální F5, kterou bude zabezpečena a bezpečnost budeme možné sledovat z integrovaného Azure Security Center. Nacpaný program konference pak přiblíží RedHat Openstack jako inovativní platformu pro síťové komponenty F5 na cestě digitální transformace podnikání. Red Hat OpenStack platform je základ cloudové architektury pro nasazení a integraci s virtualizaci síťových funkci F5.

Poslední závěrečnou přednáškou bude nekončící bitva s malwarem, DDOS a zranitelnosti webových aplikací. F5 Security Operation Center (SOC) předvede ukázky reálných útoků, které nedávno hodně potrápily bezpečnostní specialisty po celém světě. Od automatizovaného bankovního malwaru, přes útoky na sociální média a obchodníky s kryptoměnami, DDOS útoky využívajících Memcached servery až po manuální L7 exploity s cílem dolovat kryptoměny.

Před odchodem budou moci hosté ještě vyhrát ceny v tombole.

2 komentáře na “F5 Forum 2018: Cloud a bezpečnost”

  1. Pingback: F5 Forum 2018: Cloud a bezpečnost | CLOUD & BACKUP NETWORK NEWS

  2. Pingback: F5 Forum 2018: Cloud a bezpečnost | ITSEC NETWORK NEWS

Napsat komentář