Přeskočit na obsah

Festival Exportu CZ 2018 začíná již za 17 dní

Festival exportu 2018

Už jen 17 dní zbývá do startu mezinárodního úspěšného projektu Festival Exportu CZ 2018, který pořádá sdružení CzechInno ve spolupráci se svými partnery. V programu Festivalu se bude snoubit přednášková část s aktuálními informacemi ze zastoupených teritorií, expoziční část zaměřená na prezentaci zemí a služeb a atraktivní doprovodný program složený z ochutnávek cizokrajných pokrmů a nápojů a prezentace umění. Akce se uskuteční dne 21. června 2018 v pražském hotelu Olympik Artemis. Záštitu akci poskytují prezident České republiky Miloš Zeman a ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

I v letošním roce pořadatelé navazují na rostoucí zájem o mezinárodní spolupráci s netradičními teritorii a zejména maximalizovat přínos pro firmy, které mají v plánu se zúčastnit letošního 6. ročníku Festivalu Exportu CZ. Ten se obsahově zaměří zejména na celosvětový rozvoj digitální ekonomiky a na propojení českých firem s relevantními zahraničními partnery, a to zejména v oblasti vzájemné obchodní výměny zaměřené na výrobky a služby spadající do oblasti digitálních inovací. Festival každoročně navštíví zástupci desítek zemí z celého světa. Prozatímní rekord drží 5. ročník této akce, které se zúčastnili vystavovatelé z úctyhodných 45 zemí.

„Cílem našeho projektu je povzbudit mezinárodní obchodní spolupráci atraktivní a poutavou formou – tedy tak, že představíme lákadla a krásy dané země a současně i její obchodní potenciál,“ uvádí předseda sdružení CzechInno David Kratochvíl. „Jsme rádi, že se nám to již šestým rokem daří a důkazem toho je například zintenzivnění kontaktů mezi Českou republikou a Středoafrickými zeměmi. Uzavřeli jsme s partnery z Ugandy a Konga dohody o spolupráci a právě teď je ve Střední Africe štáb České televize, který jednak objevuje tamní přírodní krásy, ale zejména také hledá „českou stopu“ v tamním byznysu. V závěsu se pak do Střední Afriky vypraví historicky první česká podnikatelská mise. I takto může vypadat efekt spolupráce navázané právě u nás na Festivalu Exportu CZ,“ doplňuje David Kratochvíl.

Za zúčastněné země představí na letošním Festivalu Exportu CZ 2018 své novinky ve formě úvodních vystoupení velvyslanců a dále i odborných přednášek expertů celkem 12 zemí, mezi jinými například z Číny, Mexika, Pákistánu, Chile, Bulharska nebo Iráku. V expoziční části se pak představí další dvacítka zemí, mezi jinými například Turecko, Rumunsko, Argentina nebo Izrael. Zástupci dalších zemí již potvrdili svou účast na Festivalu nebo zapojení do organizované série B2B setkání. Cílem akce je nabídnout maximální spektrum aktuálních informací o zúčastněných zemích a obchodních příležitostí ve spolupráci s nimi.

Festival je určen začínajícím a potenciálním českým i zahraničním exportérům a firmám s potenciálem expanze směrem z ČR do zahraničí či ze zahraničí do ČR a s vysokou mírou inovativnosti ve svém podnikání. Ti v rámci projektu získají dostatek důležitých informací a kontaktů pro úspěšnou realizaci svých aktivit. Festival Exportu CZ se stal již tradiční součástí předprázdninového programu řady velvyslanectví cizích států v ČR i inovativních českých firem, které přicházejí na Festival jako návštěvníci nebo se prezentují jako vystavovatelé.

Napsat komentář