Přeskočit na obsah

Future Port Prague 2019

Future Port Prague

Future Port Prague logoTřetí ročník konference a festivalu Future Port Prague 2019 se letos uskuteční 10. a 11. září. Největší mezinárodní futuristická akce ve střední Evropě se přesouvá na pražské Výstaviště a chystá řadu novinek. Stejně jako v předchozích ročnících do Prahy zamíří desítky řečníků ze všech koutů světa, kteří budou diskutovat o dopadu exponenciálních technologií na život a byznys a hledat pozitivní scénáře budoucnosti.

Letošní novinky na festivalu

Future Port Prague bude tvořen festivalem nabitým interaktivními ukázkami technologií a souběžně probíhající konferencí orientovanou na středoevropské lídry z byznysu, průmyslu, školství a politiky. Příspěvky a prezentace letošní konference budou zaměřené na budoucnost vzdělávání, zdraví, mobility, měst, bezpečnosti, e-commerce, jídla či budoucnost leadershipu a lidstva jako takového. „Future Port Prague je setkáním aktivních lidí, firem a organizací, kteří chápou, že prudký rozvoj technologií je nezadržitelný fenomén, který nám v naší malé zemi, otevírá úplně nové možnosti, jak se zapojit do tvorby globální budoucnosti. Díky větší dostupnosti a levnější ceně technologií dnes můžete z Prahy nebo Brna dělat projekty, které dřív byly vyhrazené místům jako Silicon Valley, “ říká Martin Holečko, ředitel festivalu a spoluzakladatel Etnetera Group, která festival pořádá. „Letošní snahou je moderní technologie přiblížit účastníkům stále více a více interaktivně a zároveň se zaměříme na další témata, která jsou dnes aktuální – jako například budoucnost v oblasti soukromí či vzdělávání, kde jsme jako garanta zapojili Boba Kartouse z EDUinu,“ dodává Holečko.

Vedle konference si velkou oblibu loni i předloni získal doprovodný futuristický festival, který je po oba dva dny součástí Future Port Prague. V letošním roce bude rozdělený na dvě části – první den bude určený pro odbornou veřejnost a firemní návštěvníky, druhý den se pak otevře široké veřejnosti, technologickým nadšencům, školám a studentům. Kromě více než stovky vystavovatelů se můžeme těšit na technologické vychytávky z celého světa, včetně robotů, virtuální reality, umělé inteligence, biotechnologií, 3D tiskáren, nových materiálů, elektrických a autonomních vozidel či dalších „chytrých“ technologií.

Záštitu nad festivalem Future Port Prague 2019 převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a generálním partnerem letošní akce se stala Komerční banka. „Pokud chceme udávat směr českého bankovnictví, musíme být tam, kde se diskutuje o digitální budoucnosti. Naše partnerství s výjimečnou futuristickou akcí Future Prague Port je dalším pokračováním našeho úsilí dosáhnout zlomového bodu v digitalizaci českého bankovnictví,“ uvedl Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky.

Napsat komentář