Přeskočit na obsah

G2B•TechEd 2018: Plno do posledního místečka

G2B TechEd - William Ischanoe

Jak se zdá, Počítačová škola GOPAS cílí své konference přesně na zájemce. Důkazem toho je již druhý ročník odborné konference G2B•TechEd, konané v Brně. Stejně jako vloni bylo obsazeno do posledního místečka, letos dokonce přišlo o pár lidí víc. Zdá se tedy, že nápad uspořádat konferenci zaměřenou na technologie Microsoftu i v Brně, se ukázal jako velmi dobrý počin.

Dvoudenní konference se konala ve dnech 29. a 30. ledna 2018 ve dvou sálech, celkem proběhlo 23 přednášek od 21 spíkrů a 135 účastníků bylo velmi spokojeno. To mimo jiné dokazuje i twitterový účet g2bteched, který se už během konání konference plnil příspěvky z obou stran: návštěvníci většinou chválili obsah jednotlivých přednášek a ptali se na témata, která nestihli zachytit nebo na jejichž podrobnější rozbor nezbyl čas. A naopak: přednášející sem dávali informace, které nebylo možné během daného časového harmonogramu přednášek jinak návštěvníkům sdělit. Takže twitterový účet je plný odkazů, na kterých lze nalézt i další informace o jednotlivých tématikách. Ke cti pořadatele i přednášejících slouží to, že naprostá většina dotazů, položených touto elektronickou cestou, byla zodpovězena a tím pádem tyto příspěvky mohou pomoci i ostatním. Těm, kteří nenašli chuť, čas či odvahu se zeptat v přednáškovém sále nebo v předsálí, nebo dotaz položit elektronicky.

Dobrá atmosféra pak panovala i v předsálí, kde partneři konference měli své stánky aktivně obsazené svými lidmi. Ti se pak trpělivě věnovali odpovídání na dotazy návštěvníků. Bylo zde i několik zajímavých soutěží, kde si výherci odnesli hodnotné ceny, například telefon iPhone 8 nebo Xbox One S. K vidění byl i náš stánek s prezentačními plochami a s nejnovějším vydáním časopisu ICT Network News.

G2B•TechEdKonferenci zahájil jako obvykle ředitel Počítačové školy Gopas Jan Dvořák. A pak se už rozjel maratón přednášek. A jak bývá u Gopasu dobrým zvykem, účastníci i přednášející se mohli v čase přestávek vydatně občerstvit i naobědvat v předsálí, čehož spousta účastníků využila k neformálním setkáním nejen s přednášejícími, ale na základě kladených dotazů „poznali“ kolegy, řešící stejnou či podobnou problematiku, a tak docházelo i ke vstřícné výměně názorů.

Nelze říci, která z přednášek nakonec byla ta nejlepší nebo nejvíce zaujala, protože všechny měly svůj smysl. Za pečlivý výběr témat i přednášejících pak patří pořadatelům velký dík. Na přetřes přišla většina témat, která uživatelé řeší a se kterými se ve své praxi denně setkávají. Ovšem, pokud bychom chtěli slyšet krátké zhodnocení, dovolíme si citovat předního odborníka na oblast bezpečnosti a etického hackingu, Williama Ischanoe. Ten shrnul rozdíl mezi pražskou konferencí TechEd a její brněnskou mladší sestrou do dvou rozvitých vět: „G2B•TechEd je výjimečný v tom, že na rozdíl od klasického pražského TechEdu, který již pozbyl část Security, zde jsou témata etického hackingu a security stále zastoupena. Zajímavější forma je právě v tom, že tady se dozvíte nejen ty běžné ‚nudné‘ věci, ale právě i takové ty legračnější, how to, jak něco hacknout, jakým způsobem se někam dostat, a jakým způsobem vás může někdo také chtít dostat u vás v práci.“

A proč zrovna v Brně? Na tuto otázku odpověděl jeden z návštěvníků: „Je fajn, že se G2B•TechEd koná v Brně, protože to je jakési centrum IT. Máme tu vysoké školy a mnoho IT odborníků. Jednoznačně je proto tato konference příjemným místem a zároveň i vítanou změnou v době, kdy se většina velkých IT akcí koná jen v Praze.“ Ostatně možná další důvod, proč tady, v Brně, je i nekonečně se vlekoucí oprava dopravní tepny, dálnice D1, na které nikdy nevíte, zda z Brna vůbec dojedete do Prahy včas – a živí –, totéž pak platí i pro cestu opačným směrem. Takže G2B•TechEd v Brně je pohodová akce plná důležitých informací, které nemusíte jezdit nasávat až do Prahy.

Závěrem si dovolím tvrdit i za účastníky, že investice do této konference v podobě účastnického poplatku, byly účelně vynaložená. A opět ke cti pořadatelů slouží sleva pro studenty brněnských univerzit se zaměřením na IT, kteří dostali 60% slevu na vstupném.

Takže, druhý ročník G2B•TechEd 2018 je za námi, ať žije ročník další. Ten už má svůj termín: bude se konat tentokrát začátkem února, přesněji ve dnech 4. a 5. 2. 2019.

-LiM

Štítky:

1 komentář na “G2B•TechEd 2018: Plno do posledního místečka”

  1. Pingback: G2B•TechEd 2018 proběhl opět s úspěchem | ITSEC NETWORK NEWS

Napsat komentář