Přeskočit na obsah

HackerFest 2018 ukáže, čemu a jak čelit v kyberprostoru

HackerFest 2018 Praha

Na konci léta již pošesté proběhne největší událost v oblasti kybernetické bezpečnosti a etického hackingu u nás – konference HackerFest. Počítačová škola Gopas ji připravila na pondělí 17. září 2018. Konferencí to ale nekončí – po ní bude následovat ještě exkluzivní Security Day se špičkovou odbornicí na etický hacking Paulou Januskiewicz a odborné workshopy, tentokrát zaměřené na hacking USB zařízení.

Program konference bude zaměřen na největší současné výzvy v oblasti počítačové bezpečnosti a praktické ukázky toho, jak jim čelit a předcházet. Tematický záběr přednášek je jako obvykle široký, letos se objeví například témata nebezpečné vlastnosti Androidu, problematiku USB zařízení z pohledu bezpečnosti, nebo vlastnosti a typy moderního malwaru.

GOPAS„HackerFest si za uplynulých pět let získal pověst konference, která v oblasti počítačové bezpečnosti nemá u nás konkurenci,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas. „Na jeho obsahu spolupracujeme s odborníky světového formátu jako je Paula Januskiewicz, ale těší nás i to, že mezi velmi vysoko ceněné přednášející patří i naši odborníci a lidé, se kterými Gopas aktivně spolupracuje i mimo rámec konferencí.“

Počítačová škola Gopas připravila na týden od 17. 9. i další akce – praktický workshop USB attacks over Raspberry zero W zaměřený na ukázku toho, jak lze s běžným USB nebo jinou drobnou USB „havětí“ zbořit zabezpečení firemního systému. A také Security Day se špičkovou odbornicí na etický hacking a penetrační testování Paulou Januskiewicz, letos s tématem Hack into your Environment: tedy jakýsi vhled do firemního systému z perspektivy hackera.

HackerFest 2018 se bude konat v prostorách multikina CineStar na Černém Mostě v Praze 9. Konference proběhne v pondělí 17. 9., den poté bude následovat odborný workshop a Security Day Pauly Januskiewicz.

Podrobné informace o konferenci, tématech a přednášejících budou postupně doplňovány na stránkách konference: http://www.hackerfest.cz.

Partnery konference HackerFest 2018 jsou: GOLD partnerem je společnost Deloitte Advisory, partnery pak již tradičně DAQUAS, Microsoft a Nethemba. Exkluzivním mediálním partnerem je AVERIA LTD.

Napsat komentář