Přeskočit na obsah

Hackers Congress 2019

  • od
HCCP19

6.ročník pražského Hackers Congress, který začíná už 4. října, hlásí pro letošní rok vyprodáno. Ani letos však nebude chybět možnost zakoupení poslední speciální vstupenky za 1 Bitcoin. Ta půjde do prodeje už v neděli 1. září ve 20 h. Kongres, jehož  tématem je OPT OUT, prozradí, jakým způsobem zlepšit nefunkční systém, vyhnout se cenzuře a dosáhnout svobody pomocí technologie.

Poprvé organizátoři nabídli vstupenku na Hackers Congress za 1 bitcoin v roce 2017. Tehdy se prodala za necelých 24 hodin. O rok později dokonce rekordně za 1 hodinu. Vstupenka za tradiční cenu 1 BTC je donorskou formou lístku, kterou je možné zakoupit až v době, kdy už jsou všechny ostatní standardní vstupenky vyprodané. Tento rok nově vstupenka nabízí tzv. life-time access, tedy možnost automaticky zúčastnit se i následujících kongresů.

Hackers Congress je unikátní událostí v Praze, kterou každoročně navštěvují fanoušci ze všech koutů Evropy a celého světa. Pro letošní rok se její řečníci zaměří na omezení, která s sebou nesou globální politické a ekonomické systémy, a zároveň nabídnou alternativy, jenž mohou výrazně pomoci k dosáhnutí opt-out. Nebude chybět ani hlubší nahlédnutí do technologií, jako jsou digitální měny a blockchain. Mezi letošní hvězdy kongresu nepochybně patří CEO Elixxiru a průkopník kryptografie David Chaum, profesor na Oxford University, geograf a spisovatel Nick Middleton, spoluzakladatel Aragon One Luis Cuende nebo vážený docent na George Mason University Robin Hanson.

Hackers Congress si za dobu své existence získal příznivce po celém světě. Důraz, jaký organizátoři kongresu kladou na výběr řečníků a aktuálnost témat, vybudoval kongresu pověst jedinečné víkendové akce, která pro svoji atmosféru nemá obdoby. Průnik technologií, umění a aktivismu za svobodu je skvělým mixem, v němž si najde každý to svoje a zároveň se obohatí o témata, která doposud neznal.

Více informací  naleznete na webu.

Napsat komentář