Přeskočit na obsah

Jak vzdělávat lidi v éře robotů?

Michael Šebek

Ve čtvrtek 26. července se v Praze koná další inspirativní setkání pod světovou značkou TEDx zaměřené na téma vzdělávání. Na akci TEDxPragueED 2018: Radost představí v různorodé skupině prezentujících své myšlenky také vedoucí katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT profesor Michael Šebek.

„Vzdělávání musí být takzvaně future-proof, odolné vůči budoucnosti,“ zdůrazňuje Michael Šebek význam nových technologií a rychle se měnícího prostředí, kterému se náš tradiční školský systém jen obtížně přizpůsobuje. Profesor Šebek je vedoucím katedry řídicí techniky a studijního programu Kybernetika a robotika na FEL ČVUT a dlouhodobě zde prosazuje alternativní přístupy ke vzdělávání a motivaci studentů.

V nastávající éře robotů a umělé inteligence je podle něj zapotřebí klást důraz na spolupráci, kreativitu a skutečný trénink myšlení, nikoliv jen na plnění paměti množstvím dat – což ukazuje třeba systém převrácené výuky, proslulá Robosoutěž a další inovace, které profesor Šebek se svým týmem zavádí. Některé konkrétní postřehy a zkušenosti sdělí tento čtvrtek také na setkání TEDxPragueED 2018: Radost. Tématem akce, která tradičně přináší atraktivní prezentace různých zajímavých osobností, je otázka, zda je dnes možné dostát Komenského heslu „škola hrou“ a zda je učení s radostí utopií nebo může být realitou.

Setkání TEDxPragueED 2018: Radost se koná v rámci celosvětového programu TEDx, neziskové iniciativy, jejíž náplní jsou „myšlenky hodné šíření” – sdílení podnětných nápadů a příběhů. Uskuteční se v pražském Divadle ABC ve čtvrtek 26. července od 16 hodin.

1 komentář na “Jak vzdělávat lidi v éře robotů?”

  1. Pingback: Jak vzdělávat lidi v éře robotů? | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář