Přeskočit na obsah

Konference Bezpečná škola 2019

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2019

Konference Bezpečná škola je už stálicí mezi konferencemi, o tom účastníky této konference přesvědčil již pátý ročník této akce, konané dne 23. 5. 2019 v Národní technické knihovně v Praze 6 – Dejvicích.

I letošní ročník navázal na velmi úspěšné čtyři předchozí ročníky a stejně jako ony, se setkal s mimořádným zájmem široké odborné veřejnosti. Za dobu existence této konference si přednášky více než stovky aktivních odborníků z bezpečnosti, školství, ale i státních oborových institucí, vyslechlo už přes 1100 posluchačů!

I letos se konference konala v přízemí Národní technické knihovny v Ballingově sále. Na akci se celkem shromáždilo na 196 účastníků v posluchárně plus ještě 50 osob sledovalo přednášky z galerie. Účast předčila očekávání, protože den před začátkem konference očekávali 223 přihlášených a registrovaných účastníků. Nárůst zájmu v den konference byl způsoben i tím, že na přednášky zůstali i samotní přednášející i jejich doprovod, mnozí účastníci se nechali na poslední chvíli oslovit i propagačními materiály, které byly rozmístěny v Národní technické knihovně i uvedeny v seznamu akcí.

Hlavním tématem pro rok 2019 byla samozřejmě bezpečnost nahlížená ze všech pohledů. Uskutečnily se zde prezentace, na kterých byly vidět už i hmatatelné výsledky. Někdo o problému pořád dokola jen mluví, zatímco jiný už pracuje na jeho řešení – a tak lze vlastně popsat zásadní letošní cíl této konference.

Program 5. ročníku, byl rozdělen do několika bloků: online agrese, technologie pomáhají a zaměřeno na ředitele a učitele.

Z bohaté nabídky témat, většinou prezentovaných uznávanými osobnostmi především z oblasti informační bezpečnosti, si určitě vybral každý. Pro účastníky konference to byl smysluplně prožitý den.

Napsat komentář