Přeskočit na obsah

Konference Dell Technologies Forum 2018

Margaret Franco - Senior Vice President EMEA - Dell EMC Marketing

V úterý 13. listopadu proběhla úspěšná akce Dell Technologies Forum 2018. Česká republika se tak stala jednou ze 40 zemí, kterou letošní Forum navštívilo. Nosnými tématy konference byly především témata jako Průmysl 4.0, Internet věcí, virtuální či rozšířená realita. Ty nás již neodmyslitelně obklopují.

Dell EMCPo celý čas zaznělo na 27 přednášek i v oddělených fórech zaměřených na různé problematiky. Celý maraton přednášek ale zahájili společně v 9.00 Jiří Kysela, generální ředitel Dell EMC ČR a Margaret Franco, Senior Vice President EMEA, Dell EMC Marketing. Více informací o digitální transformaci jsme se měli možnost dozvědět z úst Aleše Petra, Device Sales Head pro CZ, SK, HU ze společnosti Microsoft, název jeho přednášky zněl Microsoft a pohled na digitální transformaci ve spojení s Windows 10. A poslední společnou přednáškou v širším fóru byla Spojení nejlepších: sedm podob Dell Technologies, přednesená Luďkem Šafářem, ISG Tech Sr. Manager, NEE, Dell EMC a tým Dell Technologies. Poté se další přednáškové dění přesunulo do skupin.

Jako jednu z nejlepších přednášek hodnotíme prezentaci Petra Zajíčka: Transformace pracovního prostředí se zrychluje – posiluje mobilita a flexibilita pracovních sil. Seznamte se s novinkami v oblasti různorodých klientských řešení, která byla nabita zajímavými informacemi.

Mezi trochu smutné zjištění patří to, že mezi českými firmami nejsou žádní digitální lídři. To totiž vyplynulo z průzkumu Dell Technologies Digital Transformation Index. Navíc z tohoto průzkumu plyne, že na 84 % českých firem se obává, že se budou jen těžko vyrovnávat s měnícími se požadavky zákazníků v příštích pěti letech. A tohle zjištění je dost důležité – a přitom též dost smutné.

Shrnutí: Co bylo nosnými tématy konference?

– Pokud jde o digitální transformaci, český trh je rozpolcený: na jedné straně máte několik desítek zajímavých a inovativních start-upů, ale pokud jde o tradiční podniky, ty mají zdrženlivý přístup k rozsáhlým technologickým změnám.

– Firmy, které chtějí uspět v svém byznysu, musejí rozumět softwaru – ten poskytuje logiku pro všechny technologické investice.

– Virtustream bude hrát čím dál významnější roli v nabídce Dell Technologies. Je to dané tím, že stále více firem půjde cestou tzv. multicloud řešení. Virtustream umožňuje a usnadňuje provoz kritické aplikace v cloudu a pomáhá firmám lépe spravovat širší spektrum aplikací: jak cloud native u třetích stran/služeb, tak ve vlastním cloudu).

– Bezpečnost se bude řešit už jenom end-to-end, souvisí to i s nástupem doby „digitálních nomádů“, kdy lidé budou chtít pracovat odkudkoliv a bezpečná vzdálená (remote) připojení k firemním sítím budou pro organizace klíčová.

– Přístup k ukládáním dat bude hlavně založený na workloady; úkoly a firemní procesy budou určovat, jak mají uložiště či datová centra vypadat, a firmy budou sestavovat storage více podle objektů (tj. co firma chce s daty či informacemi dělat, a ne ukládání podle typů dat).

O velikosti a důležitosti akce hovoří to, že je jí v Praze zúčastnilo přes sedm set návštěvníků!

Napsat komentář