Přeskočit na obsah

Konference G2B•TechEd 2019

G2B•TechEd 2019

Budoucí novinky Microsoftu přitáhly na konferenci G2B•TechEd tolik účastníků, že bylo zcela vyprodáno. Takže další z akcí šikovné Počítačové školy Gopas.

G2B•TechEd se v Brně konal už potřetí a je vidět, že nápad uspořádat konferenci zaměřenou na novinky redmondského obra, měl svůj smysl. Důvodem pro uspořádání této konference právě zde, v Brně, byl ten, že Gopas vyšel vstříc zájemcům především (nebo právě) z Brna a jeho okolí, aby se nemuseli trmácet do Prahy na konferenci Tech•Ed DevCon, pořádanou 13.–16. května v Praze. Dvoudenní konference běžela ve dvou sálech hotelu Holliday Inn Brno a celkem na ní zaznělo 22 přednášek. Účastníky již tradičně uvítal Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas.

Výhodou této dvoudenní akce jsou ale nejen přednášky, ale i kvalitní zázemí. Návštěvníci mohli navštívit i stánky partnerů, získat více informací a v některých stáncích i soutěžit o hodnotné ceny. Celá konference se nesla v přátelském duchu, návštěvníci na základě otázek, přednesených z fóra, snadno nacházeli ty, kteří řeší stejnou anebo podobnou tématiku, a tak v předsálí docházelo mezi účastníky často k „hloučkování“ a diskuzím na aktuální nebo ožehavá témata – jak chcete. Stolky, označené Ask the Expert, byly zase určeny k diskuzím s přednášejícími, kteří zde podávali podrobnější informace zájemcům o tématech, na která během přednášek nezbyl čas nebo chtěli o problematice vědět víc.

A které z přednášek zaujaly návštěvníky nejvíc? Tak zcela určitě nejúspěšnější byl Ajťák budoucnosti, prezentovaný Martinem Vitoušem, přednáška Developer Keynote aneb .NET Core 3.0 přednesená Jiřím Činčurou a nejspíše i Security Tiering prezentovaná Ondřejem Ševečkem.

GOPASPokud bychom to vše mohli shrnout, můžeme napsat, že akce měla opět velký úspěch, byla do jisté míry hodně neformální (snad nikdo tu nebyl v saku a kravatě), přinesla spoustu zajímavých informací.

Po dvou dnech přednáškových maratónů odcházela většina účastníků spokojena. Navíc tato akce je skutečně jednou z mála, na které se lidé mohou dozvědět ucelené informace o totálních novinkách nebo o novinkách připravovaných Microsoftem na nejbližší dobu – a to z úst těch nejpovolanějších, kteří bedlivě sledují dění v dané oblasti. A na to mnohým účastníkům v každodenním firemním koloběhu nezbývá při jejich pracovním vytížení dostatek času. Je tedy dobře, že zde mohli nasát nejen pozitivní atmosféru akce, ale i nejnovější informace z oboru, kterým se živí nebo který je zajímá.

Takže napřesrok opět na viděnou v Brně!

Milan Loucký

Napsat komentář