Přeskočit na obsah

Konference Radiokomunikace 2019

  • od
Radiokomunikace 970x310

Jako mediální partner vás zveme na XXIX. konferenci Radiokomunikace, která se koná ve dnech 15. – 17. října 2019 v Pardubicích.

 

Akce je nejvýznamnějším setkáním specialistů a odborné veřejnosti v České republice i na Slovensku. 31 přednášek bude rozvržených do pěti bloků:

–                 správa rádiového spektra a legislativa,

–                 digitální rozhlas a televize,

–                 mobilní radiokomunikace a aplikace,

–                 satelitní komunikace,

–                 internet věcí.

 

Jedním z témat prvního dne je Světová radiokomunikační konference WRC 2019. Nebude chybět ani aktuální stav ve výběrových řízeních v pásmech 700 MHz a 3,5 GHz.

Praktickými otázkami vypínání 700 MHz pásma pro televizní služby se budou zabývat přednášející z řad českých operátorů všech celoplošných multiplexů.

Druhý den bude v části Mobilní radiokomunikace přednášeny příspěvky o nastupujícím trendu integrovaného širokopásmového vysílání (IBB = Integrated Broadband Broadcast). Vrcholem tohoto bloku bude popis systému vysílání videa FeMBMS pro „Multimediální služby pro rozhlasové a multikastové vysílání v sítích 5G“. Fenomén dnešní doby, tedy sítě 5G, zazní na konferenci vícekrát.

Zajímavé budou bezpochyby i přednášky typu o vývoji radarových senzorů pro aktivní ochranu bojových vozidel nebo o snímání historických objektů bezpilotními helikoptérami. Nebude chybět ani tématika Internetu věci.

Bližší informace o programu a registraci naleznete na stránkách konference.

Napsat komentář