Přeskočit na obsah

KRIMYŠ

mozek

Jak nepodléhat klamům našeho mozku? Jak pracovat s informacemi a poznat, čemu věřit a čemu ne?

Pokud lépe rozumíme tomu, jak věci skutečně fungují, dokážeme dělat lepší rozhodnutí a dosahovat zamýšlených výsledků. V době neomezeného přístupu k informacím, kdy se volně šíří lži a polopravdy je kritické myšlení klíčovou dovedností pro úspěch v práci i osobním životě.

V létě jsme se proto rozhodli uspořádat již 5. ročník konference Kritického myšlení #krimyš, která se zaměří na v poslední době velmi důležitá témata, kterými jsou například fakenews, boj s manipulací, rozpoznání klamů našeho mozku či zdrojování informací. Konference se uskuteční 26. července v Praze v prostorách Kina Lucerna od 17. hodin.

Celá konference se ponese v duchu citátu Willa Rogerse: „Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.“

KrimyšDohromady 7 přednášek od 7 předních českých řečníků vám pohodou během 5 hodin odhalit nepravdivé informace a manipulaci. Konferenci pořádanou GrowJOB events rutinně otevře svou přednáškou přímo Petr Ludwig a chybět nebude ani Lukáš Hána, který je přímo konzultantem a lektorem kritického myšlení v GrowJOB Institutu. Na výše položené otázky se Vám budou snažit odpovědět námi pečlivě zvolení řečníci. Můžete se těšit na Filipa Mětejku, ekonoma, který se věnuje výzkumu lidského rozhodování a jeho dopadu na společnost, dále Vojtěcha Bruku, který je spoluzakladatelem projektu Zvolsi.info a také spoluautorem knihy o Fake news. Dále se slova ujme Martin Rota přezdívaný také jako Naprosto retardovaný, který je řazen mezi nejúspěšnější české youtubery, který se často věnuje kontroverzním tématům a reaguje na aktuální dění. Mezi řečníky by neměla chybět ani žena, proto se představí i Lenka Klicperová, válečná reportérka a šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, která se převážně soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii, se zaměřením na problematiku žen a jejich postavení v třetím světě.

Účastníci konference si na místě budou moci zakoupit i knihu Média, lži a příliš rychlý mozek, jejímž autorem je Petr Nutil, a to s 20 % slevou.

Krimyšem to však nekončí. Po letních prázdninách plánujeme další zajímavé konference. Hned v polovině září se můžete těšit na konferenci LEADERSHIP Praha, obdobně pak začátkem října na LEADERSHIP Brno. Na těchto konferencích vystupují zástupci nejúspěšnějších start-upů, korporací, neziskového sektoru či rodinných a svobodných firem, kteří sdílí co nejvíce „best practices“ v souladu s vytvářením příjemného prostředí, ve kterém jsou lidé spokojeni a zároveň je motivuje k dosahování lepších výsledků. V listopadu se pak koná konference LOVEBRAND: Dovnitř i ven, která řeší převážně příběhy firem, které byly úspěšné a vybudovali brand, který zůstane v povědomí nejen zákazníkům, ale i interně směrem k zaměstnancům.

1 komentář na “KRIMYŠ”

  1. Pingback: Konference kritické myšlení | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář