Přeskočit na obsah

Proběhl 11. ročník mezinárodního veletrhu it-sa 2019

it-sa 2019 #averianews #event

Tematické okruhy

I letos veletrh představil pět otevřených tematických okruhů, které zahrnovaly přes 350 přednášek, panelových diskusí (označovaných jako „it-ins insights“) a prezentací o nejnovějších poznatcích, řešeních a produktech. Čtyři poznávací tematické okruhy F9, F10, F10.1 a F11 obsahují téma z oblasti technologií a řízení jako jsou využití umělé inteligence, řešení kybernetické odolnosti či lidí jako rizikového faktoru. Pátý doplňkový okruh I10.1 byl určen pro mezinárodní návštěvníky, přičemž všechny prezentace jsou vedeny v angličtině. Nezávislí odborníci zde prezentovali nejnovější vývoj, strategie, právních rámce a trendy v oblasti zabezpečení informací a ochrany dat.

it-sa logoSpeciálním lákadlem pak byla přednáška britského investigativní novináře, autora bestselleru McMafie odborníka na počítačovou kriminalitu Mishy Glennyho poslední den veletrhu. Ve své přednášce „The Vitruvian Paradox: The Changing Face of the Human in Cyber Security“ Glenn zdůraznil, že rostoucí složitost naší digitální infrastruktury představuje čím dál větší hrozbu. Propojení a využívání strojového učení k automatizovaným rozhodnutím v oblasti kybernetické bezpečnosti začíná být velkým problémem. Lidé totiž často nedokážou pochopit rozsah používaných algoritmů, takže zde existuje riziko ztráty kontroly. Dosud byli v řetězci zabezpečení IT nejslabším článkem lidé, nyní se ale dostáváme do bodu zlomu, který se nazývá Vitruvianský paradox. Od tohoto bodu již nebudou nejslabším článkem lidé, ale nedostatek lidského dohledu nad komplexními systémy. Pro budoucnost je zcela zásadní udržet si kontrolu nad IT systémy, což bude vyžadovat změnu na nejvyšší úrovni řízení. Pouze prostřednictvím komplexního zvyšování povědomí o digitálních hrozbách bude možné zastavit globálně působící hackery v rámci organizovaného zločinu.

Congress@it-sa

Doprovodný program v rámci Congress@it-sa nabídl účastníkům řadu příležitostí, kde si mohli účastníci rozšířit své odborné znalosti v mnoha různých oblastech, např. zajištění IT bezpečnosti v malých a středních podnicích nebo v průmyslové výrobě, možnosti využití umělé inteligence, kybernetické pojištění, forenzní analýza IT, ochrana dat pro aplikace Big Data či IT bezpečnost v železniční dopravě. Součástí programu byl rovněž Den ochrany IT, organizovaný Spolkovým úřadem pro bezpečnost informační techniky (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik, BSI) a výroční konference manažerů informační bezpečnosti organizací státní správy.

Soutěž startupů

Den před zahájení veletrhu bylo porotou vybráno 12 společností (z celkem 35), které pak na veletrhu představili své podnikatelské nápady a produkty profesionálnímu publiku, a kde měli se možnost setkat se zástupci průmyslu a potenciálními investory při „speed pitching“ zasedání. Vítězem stala a cenu UP19@it-sa získala mnichovská společnost IDEE za řešení digitální identity. IDEE využívá chytrý telefon uživatele, technologii blockchain a kryptografii k vytváření důvěryhodných identit bez hesel, což umožňuje přihlášení, odbavení a přenos atributů identity pouhým jedním kliknutím na chytrém telefonu.

Příští ročník veletrhu it-sa se uskuteční opět ve Výstavním centru v Norimberku ve dnech od 6. do 8. října 2020.

1 komentář na “Proběhl 11. ročník mezinárodního veletrhu it-sa 2019”

  1. Pingback: Veletrh it-sa 2019 domovem IT bezpečnosti | IT SECURITY NETWORK NEWS

Napsat komentář