Přeskočit na obsah

První mezinárodní krypto-bankovní konference

První mezinárodní krypto-bankovní konference

Zažíváme finanční blockchainovou evoluci. A máme ji na dosah, protože právě Česká republika je jejím centrem. Již 29. a 30. listopadu se v Praze uskuteční první mezinárodní krypto-bankovní konference – XIXOIO First Crypto Banking Conference in the World, která představí tuto zásadní událost a dává každému příležitost stát se její součástí.

Mezi mluvčími budou nejen známé osobnosti tuzemské a světové bankovní scény, ale i uznávaní lídři kryptokomunity. Mezi nově oznámená jména patří například Alex Tapscott, Christoph Mussenbrock, Nikolay Rozhok, John Winkler, Karel Fillner, Lukáš Kovanda, Pavel Kysilka nebo Mojmír Hampl. Diskutovat se budou zejména témata související s propojením klasického bankovnictví a FinTechu a představena bude také horká novinka – takzvaná tokenizace (nástroj pro firmy, díky kterému získají kapitál z blockchainu).

„Máme velikou radost, že se nám podařilo zorganizovat zatím neuskutečněné a donedávna nepředstavitelné. Na jedno místo jsme sezvali vůdčí osobnosti bank a finančních institucí a zástupce anarchistického krypto světa. Konference staví mezi tyto dva zdánlivě nespojitelné světy most a nabízí možnost využití toho nejlepšího z obou stran,“ prozrazuje Richard Watzke ze společnosti XIXOIO, která konferenci pořádá.

„Konference je pro každého návštěvníka jedinečnou možností, jak být u zrodu nového světa investování. Je příležitostí osobně se setkat s kapacitami oboru, ale také získat jedinečné know-how, jak pomocí technologie blockchain získat zdroje pro rozvoj podnikání nebo jak pomocí ní i jako fyzická osoba chytře investovat,“ dodává za XIXOIO Richard Watzke.

XIXOIO First Crypto Banking Conference in the World proběhne 29. a 30. listopadu v Empire Hall Slovanského domu na pražských Příkopech.

A které řečníky světového kalibru na konferenci uvidíte?

 • Alex Tapscott, spoluzakladatel Blockchain Research Institute, spisovatel, investor a poradce zaměřený na dopad nových technologií na podnikání, společnost a vládu.
 • Christoph Mussenbrock, spoluzakladatel Etherics, osobnost finančního světa se zkušenostmi s řízením portfolia, podnikového řízení rizik.
 • Colin Platt, expert na blockchain, před založením společnosti ÐPactum měl na starosti blochchainové inovace v BNP Paribas Global Markets. Byl členem R3CEV a PTDL (Post-Trade Distributed Ledger Working Group, PTDL).
 • Lukáš Kovanda, český ekonom a publicista, zabývá se komentováním makroekonomických problémů, investic a nových jevů, jako je sdílená ekonomika, kryptoměny a FinTech.
 • Letitia Seglah, specializuje se na FinTech, RegTech, regulaci, dodržování předpisů a řízení rizik, rovněž působí jako nezávislá odbornice Evropské komise a nezávislá konzultantka Evropského účetního dvora v Lucemburku.
 • Pavel Kysilka, byl generálním ředitelem České spořitelny, guvernérem ČNB, členem dozorčí rady České exportní banky a Českomoravské záruční a rozvojové banky, jeho hlavním tématem je digitální revoluce a její dopad na podnikání, ekonomiku a společnost.
 • Nikolay Rozhok, spoluzakladatel a CEO společnosti XIXOIO, ex-CEO společnosti MoneyPolo, expert na blockchain a zavádění nových technologií do finančního světa.
 • John Winkler, Managing Director Accenture, zastával vedoucí pozice v A.T. Kearney a Deloitte. Mezi jeho klienty patří největší bankovní skupiny ve střední Evropě.
 • Michal Hanych, expert na právo a finance, specializuje se na zdanění digitálních podniků a kryptoměn.
 • Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky, zaměřuje se na měnovou politiku a střet kryptoměn s předpisy v tradičních bankovních systémech.
 • Karel Fillner, prezident BankingCryptoCurrencyAssociation (BACCA), přední český krypto evangelista.

Hlavními tématy této jedinečné konference budou

 • Krypto: Budoucnost nebo smrt bankovnictví?
 • Tokenizace firem: Jak funguje a jak zásadně ovlivní financování podniků a společností.
 • Krypto komunita, banky, regulátoři, podnikatelé: jak musí spolupracovat, aby pokryli potřeby trhu.
 • Technologie blockchain z pohledu banky: nejde jenom o bezpečnost.
 • Legální, účetní a daňové aspekty, regulace podnikání postavených na blockchainu.
 • Investice v oblasti kryptoměn, blockchainu, nové progresivní směry a řešení.

Aktuálně také prodej vstupenek přešel ostré fáze. Vyprodány jsou vstupenky v režimu Very Early Bird, do 25. 10. lze zakoupit Early Bird vstupy za 898 Eur, následně do 20. 11. Regular Ticket za 998 Eur. Více se dozvíte zde: xixoio.com/buy-tickets/. Pro další informace sledujte web konference.

1 komentář na “První mezinárodní krypto-bankovní konference”

 1. Pingback: Vedení BACCA – Crypto-banking association bude v Praze | CRYPTO WORLD NETWORK NEWS

Napsat komentář