Přeskočit na obsah

CIO Agenda 2018: Setkání všech, kteří nesou zodpovědnost za řízení rizik

CIO Agenda 2018

10. října 2018 se v konferenčním centru KC City v Praze 4 sejdou nejen šéfové IT, ale i top manažeři, kteří si uvědomují, že digitální doba přináší nejen nové příležitosti, ale bohužel i rizika. Jak se jim bránit a jak zabezpečit hladký chod organizace poradí dvacítka špičkových řečníků a panelistů – zástupců úspěšných firem i dodavatelů inovativních řešení. Stane se tak na konferenci CIO Agenda 2018, kterou pořádá společnost Blue Events.

Proč téma business continuity?

Fungování firem dnes ohrožují nejen přírodní živly, ale i kybernetické útoky a další rizika spojená s digitální dobou. Vědomé plánování kritické situace je proto klíčovou součástí schopnosti organizací zajistit kontinuitu a obnovu procesů a tím minimalizovat ztráty. Nehrozí přitom pouze ztráta dat, ale i poškození dobré pověsti značky a narušení vztahů se zákazníky.

Budování bezpečnostní kultury by proto mělo být prvořadou prioritou nejen pro CIO, ale také pro top management. Konečnou odpovědnost za fungování firmy a tedy i za řízení kontinuity činností má totiž vrcholové vedení organizace, zejména pak její statutární zástupci.

V každém případě jde o vysoce aktuální téma. Je proto logické, že se na něj zaměří letošní ročník konference CIO Agenda – odborné platformy, na které se setkávají každoročně nejen šéfové IT, ale také top manažeři, kteří si uvědomují potřebu efektivní mezi-týmové spolupráce při podpoře úspěšného a bezpečného chodu společnosti. Konference nabídne cestu jak zvládat rizika, snížit pravděpodobnost narušení, zkrátit dobu výpadků činností a omezit negativní dopad na klíčové produkty a služby organizace.

Nabitý program slibuje inspirativní diskusi a praktické závěry Právě zveřejněný program konference přináší dlouhý a reprezentativní line-up dvou desítek řečníků a diskutujících panelistů.

Ve svém úvodu se konference zaměří na podrobnou charakteristiku současných rizik a vysvětlí, proč je business continuity více než kdykoliv jindy horké téma. Konkrétní rizika digitální doby představí Jakub Kejval ( District Chief Executive, BUREAU VERITAS) a Vladimír Rohel (ředitel sekce Bezpečnost, Národní agentura pro komunikační a informační technologie). V navazujících vystoupeních pak zazní velmi konkrétní rady, jak se na případnou krizi připravit. Jaroslav Pejčoch (předseda představenstva, T-SOFT) bude prezentovat zátěžové testy organizace, které probíhají formou strategické hry pro top management. Petr Krejčí (Business Development Manager, BISNODE) poradí, jak identifikovat rizika a příležitosti skrytá v datech obchodních partnerů a Petr Němeček (IT Manager, LINET) se zamyslí nad tím, jak těžit kryptoměny bezpečně.

blue eventsDruhý programový blok konference CIO Agenda 2018 pak dále rozvine diskusi o tom, jak se bránit rizikům a připravit se na kritickou situaci. Michal Zedníček (Security Consultant, ALEF NULA) se bude věnovat významu bezpečnostního auditu, Václav Zubr (Pre-Sales Engineer, ESET) shrne zkušenosti s ochranou před kybernetickými útoky a Jiří Vaněk (Senior Security Consultant, UNICORN) vysvětlí přínos práce elitního týmu etických hackerů.

Pavel Štros (Seniorní bezpečnostní konzultant, DATASYS) představí přínos analýz auditní stopy uživatele i administrátora a Tomáš Poslušný (Key Account Manager, SIMAC TECHNIK) vysvětlí, že digitalizace může významně pomoci při snižování rizik v oblasti bezpečnosti práce a ochraně zdraví. Tento programový blok pak uzavře velmi zajímavý přehled konkrétních možností pojištění kybernetických rizik, který představí Michal Pilecký (produktový manager, RENOMIA).

Zlatý hřeb konference

Závěr konference uvedou 3 vysoce praktická vystoupení zástupců špičkových firem. Hynek Šandera (Finance Manager, IKEA CENTERES EUROPE) se bude věnovat hlavnímu problému většiny CIO a ukáže, že komunikace a vzájemná podpora mezi CFO a IT oddělením při transformaci informačních systémů není jen sen, ale může být realitou. O roli informačního systému a jeho managementu a rozvoje v e-commerce promluví expert z nejpovolanějších – Jiří Schejbal (ředitel vývoje IS, ALZA). Skutečnou lahůdkou pak bude vystoupení jednoho z nejúspěšnějších Čechů s vizitkou CIO – Davida Pavlíka (CIO, KIWI.COM). Ten na základě svých zkušeností, zahrnujících i práci pro SpaceX Elona Muska, představí, jak udělat z IT týmu neviditelnou organizaci, která akceleruje další růst firmy.

Velkým finále konference pak (kromě after-party….) bude závěrečná panelová diskuse. V té bude nejen shrnut a komentován dosavadní průběh konference, ale zazní i další nápady, co se dá prakticky pro business continuity udělat – tady a teď. Do diskuse se zapojí Ivan Bartoš (předseda České pirátské strany a poslanec PSP ČR), Aleš Špidla (vedoucí oddělení Ochrany utajovaných informací a fyzické bezpečnosti, NAKIT), Josef Rech (Security Director, RAIFFEISENBANK), Ladislav Csiba (Business Continuity Manager, ČSOB), ostatní řečníci a samozřejmě také auditorium.

Online registrace na konferenci je již otevřena a do 14. 9. 2018 lze zakoupit vstupenky se slevou pro Early Birds. I po tomto datu platí slevy pro firemní týmy pro případ, že se zúčastní 2 a více zástupců z firmy.

1 komentář na “CIO Agenda 2018: Setkání všech, kteří nesou zodpovědnost za řízení rizik”

  1. Pingback: CIO Agenda 2018: Setkání všech, kteří nesou zodpovědnost za řízení rizik | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář