Přeskočit na obsah

ESGA: Czech Hearthstone Masters finále už tento víkend!

Heartstone game cards

O tomto víkendu se koná finále prvního českého esport turnaje s postupem na prestižní šampionát hry Hearthstone v Kanadě kde tzv.“prize pool“ bude převyšovat 12 000 000 Kč.

ESGA logoCzech Hearthstone Masters, největší český turnaj v Hearthstone byl zahájen 27. června o finanční odměnu 120 000 Kč. Vítěz pak také přímo postoupí na prestižní šampionát Masters Tour Montreal, který se odehraje online v polovině září a kde prize pool bude převyšovat 12 000 000 Kč. Registrace pro všechny české a slovenské hráče byla otevřena od začátku června do poloviny července na ESGA.GG.

„Česká republika patří v karetní hře Hearthstone mezi nejlepší státy světa, máme celosvětově uznávané hráče. Výběr ČR se stal mistry světa naposledy v roce 2017. Věříme, že Czech Hearthstone Masters kromě známých jmen přinese také objev nových talentů a pomůže dále posílit význam tuzemské Hearthstone scény,“ uvádí Petr Vodička, zakladatel ESGA.GG.

Czech Hearthstone Masters jsou tvořeny čtyřmi koly kvalifikace, která již proběhla a hráče čeká pouze víkendové finále. Nejlepších 16 hráčů ze sobotních částí kvalifikací se utkalo v nedělních bojích o čtyři sloty v hlavním finále. To se bude hrát tento víkend 25. – 26. července a rozhodne se v něm o celkovém pořadí, od nějž se bude odvíjet výše odměny a přidělení slotu na Masters Tour Montreal.

Diváci se mohou těšit na pravidelné rozhovory, podcasty a mnoho dalšího z české a slovenské scény. Live stream bude dostupný na Twitch kanálu esga_gg. Další informace o turnaji a také soutěže o ceny spojené s víkendovým finále jsou zveřejněny na Facebookové stránce ESGA. https://www.facebook.com/esga.gg/

Organizaci turnaje zajišťuje v úzké spolupráci s Blizzard Entertainment společnost ESGA.GG, která má za sebou již celou řadu úspěšných turnajů nejen v Hearthstone. V minulosti společnost pořádala také soutěže v hrách FIFA a NHL pod názvem Xbox Masters, či League of Legends a Overwatch. Turnaj dále podpoří také několik partnerů, mezi nimi například Intel ČR, x-diablo, Playseat nebo AT Computers.

„Odvětví esportu roste každým rokem a nic nenapovídá tomu, že by se něco mělo změnit. Naopak, v období, kdy se svět kvůli pandemii téměř zastavil a došlo k hromadnému rušení sportovních a kulturních akcí, přední sporty přesunuly svou aktivitu do esportu. Strmý vzestup odvětví ale probíhal i před koronakrizí, důkazem je mimo jiné růst výherních částek. Například v herním titulu Dota 2 se v minulém roce na mistrovství světa rozdalo přes 800 milionů korun v prize poolu, což již překonalo třeba prize pool Wimbledonu,” uzavírá zakladatel ESGA.GG.

Podrobnější informace o průběhu turnaje jsou k dispozici na webu ESGA.GG.

Napsat komentář