Přeskočit na obsah

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2021 opět s atraktivními tématy a hosty

  • od
Konference bezpečná škola 2021
21Zář2021
21Zář2021

Praha

Již 6. ročník celostátní odborné Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2021, se bude konat 21. září 2021 v nových, moderních prostorách Konferenčního centra CITY. „Doba coronavirová“ přinesla pedagogům i žákům větší množství času stráveného na počítačích a sociálních sítích, dlouhodobou sociální odloučenost a s ní spojené negativní jevy. Kyberbezpečnost, kybervzdělávání, (kyber)šikana a kyberprevence tak budou rezonovat jako hlavní témata konference BEZPEČNÁ ŠKOLA.

mascotte_logoPřednášející však představí i komplexní přístup k bezpečnosti osob ve školním prostředí a vysvětlí možnosti a důležitost spolupráce mezi školami a krizovým řízením. Nevyhnou se ani ožehavému tématu, jakým je právě otevřená agrese ze strany dětí (vzpomeňme např. červnové napadení spolužáků nožem v Příbrami), ale i rodičů.

Novinky v zabezpečení počítačových sítí a dat ve školách, ale i termovizních systémech a prevenci Covid-19, se posluchači dozví od zástupců partnerů Konference, kterými jsou společnosti OMNILINK SERVICES, PROFICOMMS, SIEMENS, VDT TECHNOLOGY a dále MEZINÁRODNÍ BEZPEČNOSTNÍ INSTITUT.

Konference představí i konkrétní projekty, např. STOP ŠIKANĚ, NNTB – Nenech to být, Bezpečně v kyber! a bude se věnovat i možným řešením krizových situací pomocí metod prožitkového vzdělávání. Nebudou chybět ani oblíbené příklady dobré praxe v zabezpečení škol.

Součástí konference je i doprovodná výstava umístěná přímo u přednáškového sálu, která umožní seznámit se jak s nejnovějšími bezpečnostními technologiemi pro použití ve školském prostředí, tak např. s možnostmi, jak vybudovat v okolí škol bezpečná sportoviště.

V rámci moderované diskuse na téma „Globální bezpečnost a dopady na Českou republiku a školství“ se účastníci setkají s atraktivními hosty, kterými budou pánové arm. gen. Ing. Jiří Šedivý, bývalý dlouholetý šéf české pořádkové policie doc. Martin Hrinko a gen. Ing. Andor Šándor (v záloze).

Podrobný program a další informace naleznete na www.bs2021.cz

Napsat komentář