Přeskočit na obsah

Konference Brand Management 2018

Brand Management 2018

Současná politická a společenská atmosféra plná blábolů, manipulace i zjevných lží dopadá již také na marketing. Jak rozvíjet značky v post-faktické době, ukáže konference Brand Management 2018. Největší setkání seniorních marketérů v ČR proběhne 19. září 2018 v novém kongresovém prostoru Cubex Centrum Praha.

Denně jsme svědky zneužívání informací ze sociálních médií s cílem vytvářet informační chaos. Brexit a další „divné“ volby byly ovlivněné argumenty, které okatě popírají reálné skutečnosti. To vše nahlodává všeobecnou víru v rozhodování založené na faktech. Důležité není to, co je pravdivé, ale co se jako pravdivé zdá.

Úspěšné značky jsou založené na důvěře. V post-faktické době ale životně důležité spojení mezi značkou a spotřebitelem slábne, a to firmám komplikuje rozvoj. Když lidé nevěří tomu, co tvrdí média, proč by měli věřit tomu, co komunikuje vaše značka? Pro letošní ročník konference Brand Management proto její organizátor, společnost Blue Events, zvolil horké téma: Důvěra ve značky v post-faktické době.

blue eventsHlavní hvězdou bude Sean Pillot de Chenecey, autor dlouho očekávané knihy The Post-Truth Business: How to Rebuild Brand Authenticity in a Distrusting World. První studie o tom, jak současná krize důvěry dopadá na značky, vychází letos v říjnu. Na konkrétních příkladech ukazuje, jak vrátit značkám opravdovost v době skandálů, falešných zpráv a všeobecné podezřívavosti. Zkoumá, jak společenská atmosféra po Brexitu nebo Trumpovi ovlivňuje marketing a jak by na ni měly firmy reagovat. Má smysl ještě vyprávět příběhy o značkách? A jaké příběhy? „Důvěra je pro značky globální téma číslo jedna, ale v post-faktické době mají vážný problém, když tolik aspektů moderního života definuje nedůvěra,“ píše Sean Pillot de Chenecey, který pracuje jako nezávislý konzultant na strategických a inovačních projektech po celém světě pro Unilever, General Motors, Swatch, Heineken, GSK, Beiersdorf a další. Má za sebou přes dvacet let zkušeností z výzkumu spotřebitelských trendů, testování produktových konceptů a tvorby insightů.

Jak se s obnovou důvěry potýkají značky na našem trhu? Program konference představí lídry českého marketingu současnosti, kdy více než dříve záleží na opravdovosti značek a konzistenci toho, co slibují. „Na akci by neměli chybět všichni, kdo věří, že značka je víc než jen grafický symbol. Naší snahou je vytvářet ideální platformu pro výměnu názorů a sdílení aktuálních trendů mezi seniorními manažery marketingu a komunikace,“ říká Jan Patera, konzultant společnosti Blue Events.

Konference Brand Management nastoluje témata, na která by se firmy měly soustředit, pokud chtějí rozvíjet své značky. Každý ročník představuje osobnosti světového marketingu jako byli Jim Stengel, Ken Segall a Rita Clifton. „Vzhledem ke strategickému významu značek měly předchozí ročníky vždy vysokou návštěvnost okolo 400 účastníků. Významnou část audience přitom představovali top manažeři, ředitelé, členové představenstva či majitelé firem,“ dodává Patera.

1 komentář na “Konference Brand Management 2018”

  1. Pingback: Brand Management 2018 | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář