Přeskočit na obsah

14. ročník MikroExpo 2020

  • od
MIKROEXPO 2020

Dne 15. 7. 2020 se bude konat v Uherském Hradišti v kongresovém sále Klubu Kultury další ročník mezinárodní akce v oblasti telekomunikací a systému Mikrotik., konference MicroExpo 2020.

Jedná se o velkou přednáškovou akci, určenou především poskytovatelům Internetu a uživatelům Mikrotik Operačního Systému ve svých routerech. Přednášet zde může každý, o svých zkušenostech z provozu, o svých sítích, zároveň zde bude každý moci i předvést, čeho již dosáhl a co již implementoval ve své firmě.

wifiprofi logoPřijďte se i Vy podělit s ostatními o zkušenosti z oboru, který se stále mohutně rozvíjí!

Dále akce bude zároveň i ukázková, budou zde přítomni jednotliví výrobci různých zařízení, konzultanti specializovaných firem, zároveň i zástupci specializovaných velkoobchodů v zemi s materiálem užívaným právě při stavbě Vašich sítí. Celá akce je koncepčně pojata veletržním způsobem presentace, tedy bude možno volně přecházet mezi přednáškovým sálem a dalšími diskusními kroužky, mezitím také navštívit různé expozice jednotlivých zastoupených firem. Samozřejmě i Vy máte možnost presentovat něco zajímavého, pokud Vás cokoli napadne, neváhejte nás kontaktovat.

Tato akce se bude konat pod záštitou certifikovaných trenérů Mikrotik, zatím přislíbili účast spolupořádající trenéři Kryštof Klíma a s ním pouze základně certifikovaný, ale velice zkušený a Vám jistě, z fóra, jak českého, tak slovenského, dobře známý Jaromír Lienert, tzv. JALI Každá vaše přednáška je vítána, zároveň i presentace výrobku je taktéž vítána.

Program:

Velký sál:

Hodina Obsah přednášky Přednášející
8:50 úvod a přivítání účastníků KK,JALI
9:00 ZAHÁJENÍ 14. ROČNÍKU
9:20 LAN/WIFI/OPTIKA – Dahua – Představení nové řady AI – Inteligentní objektová analýza, rozpoznávání obličejů a další pokročilé analytické funkce DAHUA.CZ (MP+AM)
9:40 LAN/OPTIKA – Jak zvládnout nárůst provozu ISP aneb 10GE, BGP,NAT, Netflow a další radosti “core” ISP stručně, věcně a s úsměvem… ALTERNETIVO.CZ (VH)
10:00 LAN/WIFI/OPTIKA – nové portfolio PCV Computer PCVCOMP.CZ (JD)
10:20 LAN/OPTIKA – Scalable DCN switch solutions for ethernet fiber optical networks DCNEUROPE.EU (JG)
10:40 OPTIKA – Pasivní optické LAN JON.CZ (JJ)
11:00 ADMINISTRACE – MANGO ISP – Zákaznický portál, který skutečně obsluhuje klienty za vás – Portál pro desktop i mobil, kde si zákazník online sjednává a obsluhuje Vaše služby OGSOFT.CZ (MC)
11:20 LAN/WIFI/OPTIKA – TP-Link novinky pro ISP TP-LINK.COM (TK)
11:40 LAN/WIFI/OPTIKA – Videokonferenční řešení – šetřete Váš čas LOGITECH.CZ (JK)
12:00 OBĚD – je připraveno grilování na místě firmou PCVCOMP – nebo lze využít okolních restaurací, nejbližší je pouhých 100m vzdálená
13:00 NAPÁJENÍ – Kontrolní a záložní systémy pro sítě I4WIFI.CZ (PJ)
13:20 ADMINISTRATIVA – Chytrá služba vyřizování žádostí o existenci sítí CNLINVEST.CZ (EM)
13:40 Důvody pro vypracování technicko-ekonomické studie před výstavbou NGA sítě SITEL.CZ (AB)
14:00 LEGISLATIVA – Přednáška se bude týkat problematiky rozšíření pásma 5,8 GHz a 60 GHz – první poznatky jeho legálního využívání Český Telekomunikační Úřad CTU.CZ (PS)
14:20 LEGISLATIVA – příprava Národního plánu (strategie, ochrana již vybudovaných sítí, základné info o následujících dotacích) – BCO + územní koordinátoři (proč jsme je zřídili, jejich role při přípravě investiční výstavby v elektronických komunikacích) – Akční plán 2.0 (identifikace překážek při investiční výstavbě a situace při jejich odstraňování) – Implementace a rozvoj sítí 5G (Aliance pro 5G, atd.) – Memorandum o spolupráci mezi MPO a Svazem měst a obcí ČR). Ministerstvo průmyslu a obchodu MPO.CZ (LS)
14:40 LEGISLATIVA – regulace spektra a veřejná podpora výstavby VHCN sítí novém kohezním období 2020+ Výbor Nezávislého ICT Průmyslu (JR)
15:00 prostor pro diskuzi po legislativním bloku DISKUZE
15:20 SECURITY – DNS = prostor pro zkvalitnění sítě, snížení starostí se sítí i zvýšení příjmů. Představení novinek Whalebone pro ISP, včetně obsahové filtrace jako doplňkové služby pro vaše zákazníky WHALEBONE.IO (PS)
15:40 IPTV – Jaký vliv má implementace nových funkcí na prodej IPTV 4NET.TV (DK)
16:00 ICT – Jak ušetřit s nasazením Multikanálového Helpdesku IPEX-TELCO (MM)
16:20 LEGISLATIVA – dopad transpozice Kodexu do zpracování dat uloženého zákonem 127 + legislativa ohledně IP kamer a různých rozšíření, např. rozpoznávání obličejů UOOU.CZ (JP)
16:40 ADMINISTRATIVA – Procesní řízení ISPA.CZ (MD)
17:00 Ukončení akce, poděkování všem zúčastněným a losování výher – tombola KK, JALI

Malý sál:

Hodina Obsah přednášky Přednášející
10:00 D-Link řešení WiFi4EU a novinky pro ISP DLINK.COM (MV)
10:30 WIFI – 60GHz MikroTik a UBNT a Cambium – srovnání DISCOMP.CZ (RT)
11:00 ADMINISTRATIVA – CO UDĚLAT ABYSTE PŘIŠLI O FIRMU 😉 PROISP.CZ (JG)
11:30 ISP sami sobě – MikroTik na x86 platformě – VMWARE s 10Gbit porty – vyladěná konfigurace v praxi THEURER.CZ (RT)
12:00 OBĚD – účastníci mohou využít okolních restaurací, nejbližší je pouhých 100m vzdálená
13:00
13:30 ISP sami sobě – Řešení napájení a dohledu komplet celého přístupového bodu globálně – unikátní domácí, ale profesionální výroba komponent, včetně komponent pro MikroTik s hlídáním napájení RAAB.CZ
14:00
15:00 SECURITY – Detekce útoků (např. DDOS) na síť pomocí umělé inteligence a jejich řešení elminiace JCU.CZ (JF)
15:30 ISP sami sobě – důležitost správného nastavení FLOW-CONTROL pro lepší propustnost sítě – aneb z max 20Mbit linky pohodlně 100mbit 😉 THEURER.CZ (RT)
16:00 LINUX – performance tuning – „měření funkčnosti“ – real-time latence aplikací – ladění/získání real-time priority pro aplikace – ukázky/vzory řešení Pavlix.net (PS)
16:30 UKONČENÍ A PŘESUN DO VELKÉHO SÁLU NA KONEČNÝ PROGRAM S TOMBOLOU KK,JALi

Více informací na webu konference.

Napsat komentář