Přeskočit na obsah

Přípravy e-SALONu jsou v plném proudu

  • od
e-salon 2020

Vzhledem k nepříznivému vývoji koronavirové epidemie v ČR se 3. ročník veletrhu čisté mobility e-SALON přesouvá z listopadového termínu na jaro 2021. Odborníci i široká veřejnost se na nejvýznamnější události oboru u nás sejdou v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 11. až 14. března 2021. Na výstavišti v Letňanech se představí modely nejvýznamnějších světových automobilek, vozítka na alternativní pohony i supervýkonné dobíjecí technologie. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

V souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR přistoupilo Ministerstvo zdravotnictví v září k novým protiepidemickým opatřením. Ta se týkají především stravovacích zařízení a sportovních akcí. Výstavy a veletrhy nepředstavují zvýšené epidemiologické riziko a jejich konání pokračuje.

„S účinností od čtvrtka 24. září se v celé ČR snížil limit u hromadných akcí konaných v areálu členěných do sektorů. Výjimkou jsou schůze ústavních orgánů, soudů, výstavy nebo trhy a veletrhy,“ uvádí na svém webu Ministerstvo zdravotnictví ČR. Přípravy třetího ročníku veletrhu čisté mobility e-SALON proto intenzivně pokračují.

E-SALON_20_NEWS_1240x325

Tradice zavazuje

Loňský ročník e-SALONu na podzim navštívilo skoro 25 tisíc lidí. Automobilovými hvězdami výstavy se staly premiéry nových elektromobilů Volkswagen ID.3, Renault ZOE druhé generace, Škoda Superb iV i vodíková KIA NEXO. Hybridy zastupovaly například modely Audi Q5 TFSI e, Hyundai KONA hybrid a Ford Mondeo hybrid. A výrobce motorek, čtyřkolek a skútrů Kymco ukázal nový elektrický motocykl RevoNEX. V Letňanech našli návštěvníci třeba také kompletní tandemové rogalo na elektrický pohon nebo jednomístnou tříkolku či vrtulník.

Auta do zásuvky jsou v kurzu

Prodej vozů s dieselovým motorem v Evropě poprvé za poslední tři desetiletí klesl pod 30 procent. Kvůli přísnějším emisním limitům je nahrazují hybridy, elektromobily nebo modely využívající jiný alternativní pohon. Epidemie poslala celý trh dolů o čtvrtinu, hybridy a elektromobily byly jedinou rostoucí kategorií. Podobně se vyvíjel trh i v České republice, kde se podíl dieselů v 1. pololetí snížil na necelých 29 procent. Hybridy a elektromobily tvořily přes 6 procent prodejů.

Premiéry zaručeny

Pro e-SALON 2020 se chystá bohatá účast automobilek zabývajících se ekologickými pohony. Už tradičně se automobilové novinky předvedou v moderní hale 4. Své ekologické vozy by měly předvést značky Škoda, Volkswagen, Mercedes, Hyundai, KIA, Renault, Ford, Mazda. Tesla by měla ukázat i svůj revoluční elektrický CYBERTRUCK.

Testování samozřejmostí

Koncept výstavy umožňuje elektrické novinky také vyzkoušet. „Návštěvníci oceňují hlavně možnost testovacích jízd, které v tak bohaté formě na veletrzích podobného typu nebývají obvyklé. V testovacím parku je průřez tím nejzajímavějším, co svět ekologických vozů nabízí. A výjimkou nebude ani připravovaný třetí ročník naší výstavy,“ připomíná ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Do doprovodného programu e-SALONu patří také odborné konference zaměřené na inteligentní ekologickou dopravu ve městech i budoucnost elektromobility. „Tématem letošního ročníku bude i aktuální otázka: Jak si automobilový svět poradil s rokem 2020, který přinesl nové plánované i neplánované výzvy? Součástí doprovodného programu bude opět stánek spolupořadatele akce TV PRIMA s atraktivními prezentacemi jednotlivých programů a jejich známých tváří“, přibližuje ředitelka veletrhu Jana Nosálová. Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2020 je Skupina ČEZ.

Bezpečná výstava

Na výstavišti PVA EXPO PRAHA budou nastavena speciální pravidla jako stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel, regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik i dezinfekce prostor.

Třetí ročník e-SALONu se bude konat ve dnech 12. – 15. listopadu 2020 v Letňanech.

Napsat komentář