Security 2018: u návštěvníků vyhrály případové studie a zahraniční řečníci

SECURITY 2018 Bartoš

Ve čtvrtek 1. března proběhl v Praze už 26. ročník konference Security 2018 pořádaný IT security společností AEC. Na konferenci se sešlo téměř 600 účastníků a 32 hlavních řečníků z celé Evropy.

Podle závěrečného hlasování samotných účastníků konference letos zvláště zaujaly příspěvky v technické části programu a jejich konkrétní praktické zaměření. V hodnocení jednotlivých vystupujících pak návštěvníci konference ocenili zejména vystoupení zahraničních řečníků, z nichž mnozí přijeli na podobnou akci do České republiky vůbec poprvé.

Největší konference o kyberbezpečnosti v České republice Security pořádaná společností AEC letos představila 32 hlavních příspěvků od řečníků z celé Evropy. Mezi jednotlivými vystupujícími sklidili největší ohlas Tomáš Rosa z Reiffeisenbank, Tobias Schrödl, nebo Jan Tomíšek z Rowan Legal. Své příspěvky přednesli i Ivan Bartoš předseda české pirátské strany nebo Miroslava Matoušová z Úřadu pro AECochranu osobních údajů.

Moc se mi letos líbily příspěvky Michala Hebedy ze Sophosu na téma synchronizovaná bezpečnost a ochrana před ransomwarem a hned na ni navazující přednáška Martina Jirkala z ESETu na téma ransomware: z garážového projektu po miliardový byznys. Skvěle podaná zranitelnost mobilních sítí pro architekty z úst Tomáše Rosy byla pro mě osobně jakýmsi vrcholem konference.

V návštěvnickém hodnocení tematických bloků pak vzbudily největší zájem technicky orientované části konference: Evoluce bezpečnostních hrozeb a Konkrétní případy napadení. Na přednáškách v těchto blocích účastníci konference nejvíce ocenili jejich odbornou hloubku a konkrétní zaměření. Z manažerské části programu pak zaznamenal pozitivní ohlas zejména blok 85 dní do GDPR.

Charakter příspěvků jako vždy prověřovala speciální programová komise, která dohlížela na jejich striktní nezávislost a odbornou úroveň. Na konferenci dorazilo přesně 568 zaregistrovaných návštěvníků.

AEC Tomáš StrýčekVýkonný ředitel společnosti AEC Tomáš Strýček (na obrázku) celou akci zhodnotil takto: „Jsme rádi, že konference i v letošním roce sklidila u návštěvníků úspěch. Pozitivní je pro nás zejména fakt, že účastníci zaznamenali stále se zlepšující úroveň zejména v obsahové části a daří se nám tak plnit, co jsme si před lety vytýčili. Vnímám však, že naše konference už delší dobu není pouze o odborných přednáškách. Stala se významným networkingovým místem, kde se setkávají profesionálové z oblasti IT security a vyměňují si zkušenosti ze své práce.“

Z historie konference

Již od roku 1992 se pravidelně všichni nepřátelé počítačových virů a příznivci zabezpečení dat setkávali na konferenci Virus. S rozmachem počítačových virů v devadesátých letech neutuchal zájem o konference zaměřené na ochranu počítačů před napadením.

V následujících ročnících se začala na program konference dostávat i další bezpečnostní témata. Jmenovitě to byl nastupující fenomén internetu, budování počítačových sítí a s tím související hrozby či třeba hackerství. S rozvojem informačních technologií začala narůstat potřeba chránit data a informace v elektronické podobě. Konference proto od roku 2000 změnila svůj název na přece jen poněkud výstižnější Security.

1 komentář na “Security 2018: u návštěvníků vyhrály případové studie a zahraniční řečníci”

  1. Pingback: Security 2018: u návštěvníků vyhrály případové studie a zahraniční řečníci | ITSEC NETWORK NEWS

Napsat komentář