Přeskočit na obsah

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON bude v březnu

  • od
e-salon-2021

Z důvodu koronavirové epidemie v ČR, se 3. ročník veletrhu čisté mobility e-SALON přesunul z listopadového termínu na jaro 2021. Odborníci i široká veřejnost se na nejvýznamnější události oboru u nás sejdou v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 11. až 14. března 2021. Na výstavišti v Letňanech se představí modely nejvýznamnějších světových automobilek, vozítka na alternativní pohony i supervýkonné dobíjecí technologie. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

Vývoj koronavirové epidemie v Česku zasáhl do podzimního kalendáře pražských veletrhů pořádaných společností ABF, a.s. na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Jednou z událostí, která se vlivem nepříznivé současné situace uskuteční v náhradním termínu, je veletrh čisté mobility e-SALON 2020. S novinkami ze světa elektromobility a alternativních pohonů se veřejnost seznámí v novém termínu, a to od 11. do 14. března 2021.

„Pro návštěvníky bude jarní termín znamenat širší nabídku vozů a díky posunu budeme s největší pravděpodobností schopni nabídnout jízdy s naším nejnovějším elektromobilem. ENYAQ iV bude pro všechny jistě velké lákadlo,“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení značky ŠKODA.

Konference i vytrvalostní test elektromobilů

Úvodní den v jarním termínu konání veletrhu bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude e-SALON zpřístupněn o den později. „V jarním ročníku nebude chybět kromě národních premiér elektromobilů světových značek ani doprovodný program zahrnující odborné přednášky, workshopy i konferenci SMART CITIES,“ říká ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Návštěvníci si budou moci některé z elektromobilů vyzkoušet přímo v areálu PVA EXPO PRAHA na testovacích jízdách. Do jara se přesune také unikátní vytrvalostní výzva pro posádky elektromobilů, E-challenge. Její start i cíl bude opět umístěn na letňanském výstavišti. „Na 732 km dlouhé trase porovnají své síly posádky cca 50 různých elektromobilů. Je to praktický test elektromobility za plného provozu,“ říká koordinátor výzvy E-challenge Ivo Pavera.

„Vzhledem k tomu, že fenomén čisté mobility stále narůstá na společenském významu a témata s ní spojená se stále rozšiřují, věříme, že se nám v následujícím roce podaří spolu s našimi partnery uspořádat nejen odloženou akci z letošního roku, ale v tradičním podzimním termínu na něj hned navážeme pravidelným ročníkem,“ uvádí marketingový ředitel skupiny Prima a šéf spolupořádající agentury SOLOOTIONS Aleš Pýcha.

Generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz uvádí, jaké zajímavosti představí na veletrhu během jarního termínu značka Hyundai: „Posunutí veletrhu e-SALON na vhodnější dobu je pochopitelným krokem. Vzhledem k tomu, že je elektromobilita jednou z našich strategických priorit, březnový termín vítáme a těšíme se, že budeme moci návštěvníkům představit také IONIQ – naši značku určenou pro rodinu modelů výhradně s elektrickým pohonem. Prvním modelem značky IONIQ bude cross-over IONIQ 5, který v příštím roce zahájí další éru elektromobility u Hyundai.“

Záštitu veletrhu e-SALON poskytl i Svaz dovozců automobilů (SDA). Jeho tajemník Josef Pokorný uvedl: „Velmi vítáme, že právě nyní, kdy velký počet automobilových značek přichází na trh s elektrifikovanými vozidly, se e-SALON uskuteční. Věříme, že tato výstava bude i v jarních měsících úspěšná a umožní celkovou prezentaci tohoto nastupujícího segmentu vozidel.“

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje více než 10 let. Provozujeme největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 230 stanicemi. Rychlodobíjecí stojany vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně nabízíme širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Podrobnosti najdete na www.e-salon.cz.

Napsat komentář