Přeskočit na obsah

Týden inovací 2019: Dorazí vědecké celebrity z celého světa

Týden inovací 2019

Týden inovací 2019, jedna z největších celorepublikových událostí zaměřená na podporu inovací, bude opět hostit špičkové zahraniční a domácí odborníky v oblasti umělé inteligence a pokročilých technologií. Letošní již 4. ročník proběhne v týdnu od 20. do 26. května a chybět nebudou hi-tech produkty, přelomové technologie a řada prezentací a diskuzí o technologických trendech budoucnosti.

Objevte vesmír plný inovací přímo v centru Prahy Událost zaměřenou na podporu inovací, kterou pravidelně pořádá European Leadership and Academic Institute (ELAI), odstartuje v pondělí 20. května mezinárodní konference v pražském Foru Karlín. Vystoupí na ní vědecké osobnosti, které svými inovacemi vytvářejí nový vesmír a zároveň respektují potřeby naší planety. Setkat se můžete například s Američankou Annou Du, která ve 12 letech sestrojila robota pro detekci plastů v oceánu, či fyzičkou Sabrinou Pasterski, mezi harvardskými vědci známou jako „nový Einstein“.

Společně s konferencí bude na místě probíhat inovační veletrh s odbornými semináři, který účastníkům přiblíží virtuální realitu, roboty či aquaponické systémy. Dění se ale nebude soustřeďovat pouze na Prahu. Zájemci o inovátorské technologie se mohou těšit na desítky doprovodných událostí po celé republice. Hlavní téma letošního ročníku bude „Cirkulární ekonomika jako unikátní prostor pro inovace“.

Robotka Sophia a naděje pro vozíčkáře

Co zajímavého přinesl minulý ročník? Týdnem inovací 2018 rezonoval především první humanoidní robot Sophia, který je držitelem státního občanství a na místě se účastnil několika krátkých přednášek. Společnost ReWalk Robotics představila naději pro lidi připoutané na vozík – exoskeleton, díky němuž mohou opět stát a chodit a další přelomové technologie. Týden inovací 2018 přilákal přes deset tisíc návštěvníků. Více informací o Týdnu inovací 2019 naleznete na www.tydeninovaci2019.cz a na facebooku www.facebook.com/tydeninovaci.

Generálním partnerem Týdne inovací 2019 je společnost Unipetrol, gold partnery jsou Microsoft, Richee, Česká spořitelna, Google, Haze a Forum Karlín, silver partnery jsou Samsung, Zastoupení Evropské komise v ČR, Direct People, Prestigio, Bootiq, Schneider Electric a Středočeské inovační centrum.

1 komentář na “Týden inovací 2019: Dorazí vědecké celebrity z celého světa”

  1. Pingback: Pozvánka: Týden inovací 2019 | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář