Přeskočit na obsah

Uzávěrka přihlášek do soutěže Vizionáři 2021 se blíží

  • od

Už pouze týden, do 19. listopadu, můžete posílat přihlášky do soutěže VIZIONÁŘI 2021. Inovativní výrobky, postupy a služby mohou hlásit firmy, podnikatelé, organizace i samotní autoři. Odborná porota vybere ty nejzajímavější projekty, které patří k novinkám na trhu a mohou se uplatnit v praxi. Jedenáctý ročník projektu Vizionáři pořádá české nevládní neziskové sdružení CzechInno. Slavnostní vyhlášení ocenění v projektu Vizionáři 2021 se uskuteční v prosinci letošního roku.

CzechInno logo„Je nám velkým potěšením, že můžeme každý rok uzavírat aktivity našeho sdružení shrnutím těch nejlepších nápadů a inovací, které jsou uváděny na trh. Právě jejich analýzou a hodnocením se zabýváme v projektu Vizionáři,“ říká k projektu Tereza Šamanová, výkonná ředitelka sdružení CzechInno a hlavní analytička projektu Vizionáři, a dodává: „Všechny inovace a počiny, jež prošly soutěží Vizionáři, jsou pro nás obrovskou inspirací pro další práci. Za to jim patří náš velký dík a uznání. Porota má rok od roku těžší úlohu, protože kvalita přihlášených inovací a tím i konkurence v naší soutěži kontinuálně rostou a my se těšíme, nad jakými novinkami budeme diskutovat a disputovat ve Vizionářích 2021.”

Cílem projektu Vizionáři je mobilizovat zájem českých podniků a organizací o inovace a pomoci úspěšnému převedení inovativních nápadů do praxe, aby se dostaly k co nejširší veřejnosti. Podmínkou soutěže je, aby přihlášené služby a produkty byly ryze české a zároveň byly absolutní novinkou na trhu.

Za dosavadní desetiletou historii soutěže získaly ocenění například české technologické novinky z oblasti nanotechnologií, virtuální reality, průmyslového blockchainu i využívání prvků umělé inteligence v praxi, ale i inovace šetřící životní prostředí či umožňující recyklaci odpadů nebo samovýrobu vody, elektrické či tepelné energie. V neposlední řadě soutěž vítá a oceňuje i inovace se silným sociálním kontextem, jako jsou šíření inovací ve vzdělávání, zdravotnictví nebo realizace smysluplných volnočasových aktivit pro děti a mládež i pro ostatní věkové a sociální skupiny.

Napsat komentář