Přeskočit na obsah

Prestižní technologická konference WebExpo opět zaplnila Palác Lucerna.

  • od
Webexpo PR

V sálech pražské Lucerny vystoupilo 91 mezinárodních špičkových expertů ze světa technologií. Kromě přednášek, praktických workshopů, diskuzí a konzultací s mentory, byly připraveny také různé aktivity pro děti – pro ty nejmenší dětský koutek, pro starší praktické workshopy, kde si mohly osahat například základy programování, vyzkoušet 3D tisk a práci s generativními AI nástroji.

Nabitý dvoudenní program

Novinky a aktuální témata týkající se vývoje webu, UX designu, marketingu a byznysu přilákaly 1 571 účastníků z různých koutů světa zahrnující USA, Austrálii, Izrael či Nový Zéland. Jednotlivé sály praskaly ve švech při přednáškách světoznámých řečníků, včetně autora komiksového bestselleru Strange Planet Nathana W. Pylea, mladé a nadějné vývojářky Any Rodrigues, konzultantky designových systémů Geri Reid či školitele v oblasti řízení a vedení lidí Edoarda Binda Zanea. Jinak tomu nebylo ani v případně českých a slovenských jmen, mezi kterými nesměli chybět např. brandový stratég Michal Pastier, odbornice na PPC Markéta Kabátová, lovec hackerů Jindřich Karásek či expertka na využívání AI nástrojů v byznysu Anna Bohoněk

“Za největší úspěch letošního ročníku považuji skvělou účast. Na WebExpo dorazilo téměř 1 600 lidí,” sděluje spokojeně ředitelka konference, Šárka Štrossová, a dodává: “Velkým tahákem bylo nejen téma AI, ale hlavně přednášející, kteří patří mezi světové špičky. Zaměřili jsme se také na palčivé téma současného designu, a totiž přístupnost digitálních produktů. Je načase, aby weby mohli snadno používat všichni lidé, bez ohledu na jejich zdravotní či jiná omezení.” 

Exkluzivní workshopy s těmi nejlepšími

Třetí den WebExpa již tradičně patřil praktickým celodenním workshopům. Účastníci měli možnost intenzivně zapracovat na zlepšení dovedností dle svého oboru, a to přímo po boku zahraničních hvězd – stát se mistrem výkonnosti webu s Harrym Robertsem, vylepšit uživatelské rozhraní pomocí animací s Cassie Evans či se zaměřit na výzvy komplexních uživatelských rozhraní s Vitalym Friedmanem.

Nenechte si ujít WebExpo 2025

Příští ročník konference WebExpo už má nejen stanovené datum, a to 28. – 30. 5. 2025, ale i první vlaštovky na seznamu řečníků. Už teď se můžete těšit na zkušeného matadora UX designu a zakladatele UX 365 Academy Joe Naotoliho, který přiletí až z USA, kreativní kóderku a specialistku na téma CSS a digitální udržitelnost Michelle Barker, či designerku se zaměřením na vizualizaci dat Nadieh Bremer.

Vstupenky na WebExpo 2025 zakoupíte v předprodeji již nyní.

TZ

Napsat komentář