Přeskočit na obsah

20. ročník konference IS2 2019

Konference IS2

Jubilejní, už dvacátý ročník mezinárodní konference IS2 se neúprosně blíží. Termín konání této konference je 29. a 30. května 2019. Pořadatel konference, společnost Tate International, si jako místo konání konference vybral historické prostory pražského Karolina na Ovocném trhu v Praze.

Důležitost, a přitom jedinečnost této konference spočívá nejen v tom, že se věnuje ostře sledovaným problémům dneška, ale nabízí skutečně hvězdné obsazení přednášejících, kdy se pořadatelům podařilo sehnat skutečně reprezentativní společnost spíkrů, kteří jsou špičkami ve svých oborech. V následujícím textu si představíme stěžejní osobnosti, se kterými se budou možnost mít setkat návštěvníci této konference nejen v jejich přednáškových blocích, ale většina z nich bude k dispozici k osobním jednáním a konzultacím po čas celé konference.

Představme si alespoň telegraficky osobnosti, které jsou opěrnými pilíři konference.

Jako hlavní řečník letos vystoupí Robert Bigman, šéf bezpečnosti CIA ve výslužbě, který pro tuto organizaci pracoval více než 30 let. Dalším důležitým účastníkem a řečníkem konference bude Jeffrey Bardin, Chief Intelligence Office v Treadstone 71 a zakládající člen Cloud Security Alliance, své dlouholeté zkušenosti z tajných služeb zúročil jako šéf bezpečnosti pro Fortune 100 korporace. Sean Costigan je profesorem Evropského centra bezpečnostních studií George C. Marshalla, poradce NATO, expert vědeckého týmu Hardvardské univerzity, zaměřujícího se na kyberterorizmus.

Oldřich Martinů je náměstek ředitele Europolu pro oblast vnitřního řízení a bezpečnost a bývalý Prezident Policie ČR a dlouholetý expert na otázky bezpečnosti a vnitřní bezpečnosti státu. Jaroslav Jakubček vystudoval ekonomii a počítačové forenzní vědy na univerzitách v pěti zemích. Během pěti let u Irské národní policie vyšetřoval mnoho trestných činů a začal se specializovat na problematiku kyberkriminality. Vashek Matyáš je profesorem a proděkanem Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Věnuje se aplikované kryptografii, bezpečnosti IT a ochraně informačního soukromí.

Chris Pallaris je ředitelem a hlavním konzultantem I-intelligence, komerční zpravodajské konzultační firmy, která sídlí v Curychu ve Švýcarsku. V roli Head of Core Operations je Steve Purser zodpovědný za veškeré operační aktivity Evropské bezpečnostní agentury ENISA, kterou zastupuje v pracovní skupině ISO SC27. Konečně Tomáš Rosa je jedním z předních kryptologů světového formátu a popularizátor krypto věd a hlavní kryptolog kompetenčního centra skupiny Reiffeisen Bank International spolu s kryptologem kompetenčního centra. Setkáme se zde i s jeho kolegou Jiřím Pavlů.

Konference je určena pro vyšší a střední management veřejného i komerčního sektoru, zejména z oblastí státní správy, utilit a financí. Na své si přijdou i specialisté na informační bezpečnost a ochranu osobních údajů, i ti, kdo se podílejí na budování a řízení informační bezpečnosti.

Napsat komentář