Přeskočit na obsah

Co přinesla konference Microsoft Inspire 2020

  • od
Microsoft Inspire 2020

Již 17. ročník konference Microsoft Inspire se letos uskutečnil poprvé online. Jako každý rok i letos byla konference skvělou příležitostí pro partnery Microsoftu, spojit se s ostatními, ohlédnout se za uplynulým rokem a současně se i podívat na budoucí trendy.

I letos konference přinesla celou řadu novinek a inovací, například:

Azure Stack HCI, poslední novinka v hybridním portfoliu společnosti, která je nyní ve verzi public preview. Azure Stack HCI je hyperkonvertované klastrové řešení přinášející virtualizaci Windows a Linux do hybridního prostředí místní infrastruktury zákaznických datacenter, přičemž klastry je možné spravovat pomocí stávajících nástrojů, jako jsou Windows Admin Center, System Center a PowerShell. Jelikož zákazníci přesouvají svou výpočetní kapacitu stále více do cloudu, aby ušetřili peníze, zvýšili efektivitu a inovovali, jsme odhodláni poskytnout jim větší výběr a ta nejlepší řešení pro jejich hybridní fungování. Mezi naše klíčové partnery, kteří již řešení Azure Stack HCI dodávají, patří Dell EMC, HPE a Lenovo.

Microsoft Teams přináší partnerům a vývojářům nové způsoby, jak dále rozšířit možnosti Teams schůzek pomocí aplikací a služeb třetích stran. Díky tomu mohou být nyní schůzky ještě více interaktivnější a efektivnější.

• Nová řešení platformy Power Platform pomáhají zaměstnancům a zaměstnavatelům s bezpečným návratem do pracovního prostředí. Nástroje jako Location Readiness, Employee Health a Safety Management, Workplace Care Management a Location Management umožňují zákazníkům průběžně sledovat jednotlivé podmínky a v případě potřeby reagovat. Klíčovou roli hrají naši partneři, kteří pomáhají s dodáváním těchto řešení zákazníkům. To se jasně ukázalo během naší počáteční reakce na COVID-19 v březnu a dubnu, kdy naše řešení, jako je například šablona pro krizovou komunikaci, umožnila zákazníkům rychle nasadit aplikaci přizpůsobenou jejich specifickým potřebám. A právě připravenost našich partnerů pomoci v tom hrála důležitou roli.

• Další novinkou je rozšíření propojení platformy Power Platform s Teams, což z Microsoft Teams činí ještě silnější nástroj pro týmovou spolupráci a podnikové procesy. Microsoft Dataflex, relační databáze, která je nyní bez dodatečných nákladů součástí Teams, umožňuje zákazníkům vytvářet, nasazovat a spravovat aplikace a chatboty s nástroji Power Apps a Power Virtual Agent, aniž by opustili prostředí Teams. Tato nová funkce umožní podnikovým uživatelům rychle reagovat na měnící se potřeby a vytvářet zákaznická řešení přímo v rámci aplikace pro spolupráci, kterou každý den při výkonu své práce používají.

• V oblasti bezpečnosti představil Microsoft verzi nástroje Microsoft Endpoint Data Loss Prevention in Microsoft 365 (zatím public preview), která pomáhá zákazníkům identifikovat a chránit informace na koncových zařízeních. Díky tomu, že je tento nástroj zabudován přímo do Windows 10, aplikací Office a do prohlížeče Microsoft Edge, není třeba žádný agent a řešení tak může být nasazeno skutečně velmi rychle. Řešení je rovněž integrováno s již existujícími nástroji pro ochranu ztráty dat v Microsoft Teams, Exchange a SharePoint, což zákazníkům pomáhá splňovat požadavky na dodržování předpisů napříč celou platformou Microsoft 365.

Napsat komentář