Přeskočit na obsah

21. ročník konference ISSS 2018

ISSS 2018
09Dub2018
10Dub2018

Kongresové centrum Aldis

Hradec Králové

Přípravy 21. ročníku konference ISSS/V4DIS 2018, který se uskuteční ve dnech 9.–10. dubna 2018 jako obvykle v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, vrcholí. Renomovaná akce zaměřená na reformu veřejné správy, rozvoj e-governmentu a informatizaci společnosti i letos přiláká více než 2000 hostů, během dvoudenního programu se odehraje zhruba 200 přednášek a diskusí a ve výstavní části se představí přes stovku dodavatelů technologií a služeb. Dvoudenní program bude tradičně doplněn visegrádskou konferencí V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), kterou letos podpořil i Visegrádský fond.

„Program konference ISSS 2018 bude především o vizích,“ říká RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference. „Prakticky všechny parlamentní strany se shodují v tom, že digitalizace veřejné správy patří mezi hlavní priority. O tom konečně svědčí i kapitola Digitální Česko v programovém prohlášení první vlády Andreje Babiše. Zcela určitě tak budou tyto vize a otázky ‚jak dál?‘ stěžejní částí programu.“

Oblíbený pondělní zahajovací blok se tentokrát odehraje pod taktovkou Asociace krajů ČR, jejíž zástupci pozvali představitele úřadů zaštiťujících několik nejvýznamnějších a největších tuzemských eGov projektů současnosti v kompetenci Ministerstva vnitra ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR a dalších.

V rámci pondělního slavnostního zahájení pak bude možné vyslechnout klíčové přednášky Vlády ČR prezentované premiérem Andrejem Babišem, ministrem vnitra Lubomírem Metnarem a vládním zmocněncem pro IT a digitalizaci Vladimírem Dzurillou. Mezi vzácnými hosty na podiu nebude chybět ani eurokomisařka Věra Jourová, která odpoledne uvede programovou sekci věnovanou dubnové situaci okolo GDPR. Slavnostního zahájení se samozřejmě zúčastní celá řada osobností veřejné správy včetně předsedkyně AK ČR Jany Vildumetzové či hejtmana Kraje Vysočina, který je spolupořadatelem konference, Jiřího Běhounka a dalších hejtmanů.

Ani v dalších odborných blocích nebudou chybět zajímaví hosté – k novele zákona o kybernetické bezpečnosti promluví mimo jiné zástupci NÚKIB, v eHealth bloku vystoupí lidé z Ministerstva zdravotnictví a SÚKL, Ministerstvo pro místní rozvoj a CzechTourism budou prezentovat své vize v oblasti eTurismu a zkrátka nepřijdou ani bloky věnované archivaci, eAccessibility nebo geoinformatice. V rámci sekce věnované konceptu Smart Cities i letos proběhne tematický blok zástupců více ministerských resortů a zajímavý program bude mít i sekce otevřených dat.

Nedílnou součástí programu konference budou jako obvykle i workshopy, panelové diskuse a různé doprovodné akce za účasti poslanců a senátorů Parlamentu ČR, členů AKČR a SMO ČR či jednání Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů.

Jako každoročně zde proběhne i slavnostní vyhlášení výsledků oblíbených soutěží – na nedělním VIP setkání v Klicperově divadle bude předáno ocenění Český zavináč, v pondělí v projektové laboratoři převezmou vítězové soutěže JuniorErb pamětní listy z rukou zástupce Senátu Parlamentu ČR a v rámci pondělního galavečera se pak odehraje vyhlášení vítězů Zlatého erbu a Bibliowebu.

Napsat komentář