Přeskočit na obsah

Inspirační fórum 2020

  • od
Inspirační forum 2020
27Říj2020
01Lis2020

Inspirační fórum je diskuzní platforma, která se koná během Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. V šesti dnech fórum otevírá šest témat, která v soudobé společnosti rezonují. V debatách, diskuzích a přednáškách se zabýváme novými fenomény, promýšlíme podstatné souvislosti, vedeme dialog a společně přímo iniciujeme nová témata pro dokumentární filmy, novinářské a literární texty či další umělecká díla.

27. 10. – 1.11. 2020

6 dní / 6 témat / přes 30 debat / více než 100 hostů / přes 6000 diváků

Inspirační fórum se každý den soustředí na jedno téma, na které nahlíží z různých pohledů. Vedle panelových diskuzí přináší netradiční formáty jako je monologický vnitřní svět, ve kterém hosté z řad umělců představují, co je zásadně inspirovalo v životě a tvorbě nebo dokumentární dialogy, které otevírají nové kontroverzní perspektivy. Na hlavní program navazují další projekty:

IF NEWS / Workshop, který umožňuje začínajícím novinářům setkat se s hosty a věnovat se festivalovému psaní.

Po-hádky / Dětský debatní program, který vzniká ve spolupráci s Centrem dokumentárního filmu, představuje témata Inspiračního fóra dětem jejich jazykem.

Screenshot / Podcastová série přinášející to nejzajímavější z uplynulého Inspiračního fóra, zastavuje obraz u společenských fenoménů a pomáhá složit ucelenější obraz dnešního světa.

Napsat komentář