Přeskočit na obsah

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2018

24Kvě2018

NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA (NTK), Ballingův sál (přízemí)

Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice

Prevence jako základ bezpečnosti, aneb zubní kartáček nebo zubařské křeslo?

Již 4. rok budeme mít tu čest hovořit s lidmi, které obdivujeme, poslechneme si jejich příběhy, filozofii a budeme sledovat, jak inspirují ostatní.

Tedy na koho se můžeme v tomto 4. ročníku BEZPEČNÉ ŠKOLY těšit? Bude to pan Martin Kožíšek, manažer pro internetovou bezpečnost ze společnosti Seznam.cz , který spolu s režisérem Braněm Holičkem představí předpremiéru filmu Na hory. Krátký film ukáže, co může způsobit dětem obyčejné brouzdání po internetu. A jejich rodičům změnit život…

Se zajímavou studií „Oběti útoků na internetu často své útočníky znají“ přichází Václav Koudele ze společnosti Microsoft. „I nadále se ukazuje, jak je důležité upozorňovat na možná nebezpečí na internetu a nabízet i rady a tipy, jak rizikům předcházet. Díky osvětě se zvýšilo povědomí o tom, jak se útokům na internetu bránit a kde hledat pomoc, celosvětově ze 37 na 45 %. Dlouhodobě se snažíme předcházet rizikům, která mohou v online prostředí číhat zejména na děti a mládež, proto je Microsoft tradičním partnerem projektu Kraje pro bezpečnější internet, který ročně seznámí se zásadami bezpečného internetu přes 25.000 dětí ze všech regionů České republiky," uvádí pan Koudele.

V minulém ročníku jsme si mohli poslechnout prezentaci pana Igora Proseckého, jednatele I3 Consultants s.r.o. s tématem vyvolávajícím emoce - problematikou ochrany osobních údajů podle nového nařízení parlamentu a rady EU 2016/679. Jak na něj asi budou reagovat posluchači tento ročník? Necháme se překvapit. Prezentace je nazvaná jasně GDPR rok poté… aneb „za 5 min. 12“!

Všichni posluchači bezpečných škol milují jakékoliv informace k financování, tedy i tento rok jim organizátor Mascotte s. r.o., dá, co chtějí. Například „Alternativní zdroje financování“ od Ing. Petry Schwarzové, lektorky a ředitelky Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí. Paní Schwarzová k tomu dodává:“ Role ředitele školy není jen v oblasti vzdělávání, ale především v řízení ekonomiky školy a jejího financování v rámci platného legislativního rámce. Zároveň nestačí pouze dobře hospodařit se svěřenými finančními prostředky, ale je třeba vynakládat úsilí na získání nadnormativních (alternativních) zdrojů financování, které přinesou do rozpočtu peníze „navíc“ pro zatraktivnění a modernizaci výuky. Jednou z možností je i aktivní doplňková činnost školy. Uvidíme, jak se budou posluchačům tyto zdroje líbit a financování dovrší informace od zástupce Ministerstva vnitra, který přijde s dotačními programy MV ČR – měkké cíle. A když už jsme u těch financí, pan Štemberk ze společnosti PROFIcomms s.r.o. nám v rámci prezentace“ Ochrana citlivých dat ve škole a její financování“ představí, kde následně získat možnosti financování těchto řešení.

Prevence jako základ bezpečnosti, aneb zubní kartáček nebo zubařské křeslo? O tom více stálice posledních ročníků BEZPEČNÝCH ŠKOL, pan Ing. Libor Sladký, prezident Asociace bezpečná škola z.s. Spolu s ním budou v debatním panelu i starostové měst Kraslic, Příbrami a Plzně.

Jiří Konečný, ředitel společnosti ELKO EP s.r.o. půjde v současné době velmi trendy ekologickou cestou a to s tématem „Zdravá škola“, aneb jak chytré technologie hlídají prostředí.

Staňte se i vy součástí naší vzdělávací konference a přijďte 24. května mezi nás! Vše podstatné najdete na www.bezpecnaskola2018.cz

Napsat komentář