Přeskočit na obsah

GOPAS ManDay.it

GOPAS ManDayIt

Poprvé – a hned úspěšná

Novinka v portfoliu Počítačové školy GOPAS se odehrála v polovině února v prostorách společnosti Microsoft. A hned napoprvé byla velmi úspěšná.

Tato manažerská konference se zaměřila na oblast ITIL na rozhraní IT a byznysu. K této problematice přinesl spoustu zajímavých informací Radovan Citterberg. Tato přednáška byla zakončena přestávkou na občerstvení, což se ukázalo jako velmi dobrý nápad, protože diskuze mezi návštěvníky a přednášejícím pokračovaly ihned po skončení přednášky v mnoha hloučcích nebo, chcete-li, diskusních fórech.

Ta samá situace nastala po vystoupení Marka Vitouše s přednáškou na téma, zda je DevOps opravdu jen o technologiích. Dopolední blok tří přednášek pak uzavřel Ondřej Ševeček s přednáškou o GDPR, tentokrát na téma, že nařízení o ochraně osobních údajů dle EU zcela jistě není jen IT projekt.

Po obědě se pak všichni tři protagonisté sešli s návštěvníky na dvou workshopech, kde společně ještě více a hlouběji rozvinuli témata a zodpověděli na dotazy z fóra. Nakonec čas, vyhrazený oběma workshopům uběhl jako voda, a tak se po skončení celé akce ještě dále v předsálí diskutovalo s jednotlivými řečníky na přednesená a diskutovaná témata.

Než návštěvníci opustili sál, došlo na vylosování výherců, kteří získali od partnerů konference drobné dárky, které jim ale evidentně udělaly GOPASradost.

Nápad uspořádat vysoce odborný seminář pro zvané v komornějším prostředí menšího přednáškového sálu v sídle Microsoftu považujeme za skvělý nápad – ostatně těmi je GOPAS proslulý. A jak to tak vypadá, tento seminář do budoucnosti nebude ojedinělým, protože zacílil přesně na skupinu návštěvníků, kteří oceňovali možnost ihned se protagonistů zeptat na konkrétní informace a prostřednictvím workshopů pak srovnat své myšlenky dle dotazů ostatních účastníků, kteří řeší podobné problémy, ať už stejným způsobem nebo trochu jinak, odlišně.

Poděkování pak patří i přednášejícím za skvěle připravené prezentace i za jejich ochotu diskutovat následně s přítomnými. Pokud je mi známo, žádná otázka nezůstala nezodpovězena, což svědčí o tom, že GOPAS opět sáhl do „registru přednášejících“ a vytasil opravdu ty nejlepší. Skoro bych mohl použít dovětek, jako obvykle, protože školení i velké akce, pořádané touto společností mají vždy punc naprosté profesionality a zájemci si z akcí odnášejí spoustu informací a odcházejí spokojeni.

Zdá se tedy, že ManDay.it 2018 byl velmi dobrý nápad.

Milan Loucký

Štítky:

Napsat komentář