Přeskočit na obsah

IS2 2018: The security is out there

cyber security

Seminář Ministerstva zahraničních věcí s podtextem The security is out there se odehraje dopoledne 30. května 2018 v Černínském paláci, aby se pak jednání přesunulo do Martinického paláce, který po dva dny bude hostit bezpečnostní specialisty z celého světa.

Hlavních témat této konference bude hned několik. A protože program bude nabitý prakticky k prasknutí, bylo třeba jej rozdělit do několika sekcí, které se budou konat souběžně. Zajímavá témata budou zaměřena především na bezpečnost, GDPR a jeho praktické nasazení, setkáme se zde ale i s problematikou blockchainu a tokenizace v sekci kybernetických trendů. Zajímavé jistě budou poznatky ze zavádění DevOps, v dalším tracku proběhne posouzení nežádoucích aplikací a nástin rizik, která jsou spojená s běžně používaným hardwarem. Celý program bude v jednotlivých blocích prošpikován i panelovými minidiskuzemi, aby bylo možné zodpovědět dotazy z fóra.

Dále tu bude téma cloud a umělá inteligence, GDPR pět dní poté. Na závěr proběhne hodnocení bezpečnostních chyb v procesorech Intel, tedy Metldown a Spectre, a rozbor toho, co tyto chyby mohou přinést nebo jak se dotýkají bezpečnosti a ochrany dat. Na pořadu dne bude i IoT a ePrivacy versus Průmysl 4.0 a nejnovější trendy a vývoj zločinnosti z pohledu Europolu. Trestně-právními aspekty robotiky aneb první mrtvola se nepočítá je vskutku velmi zajímavé téma, které rozeberou odborníci z MVŠO a Advokátní kanceláře Brož & Sokol & Novák.

Karty jsou rozdány, zcela určitě bude o čem hovořit a co poslouchat – a zcela určitě akce bude velkým přínosem. Už z toho pohledu, že se zde na otázku bezpečnosti i na trendy dnešní doby budeme moci podívat z mnoha vzájemně odlišných stran.

IS2 2018

Napsat komentář