Přeskočit na obsah

Jubilejní 25. ročník kongresu EASTLOG už v květnu

EASTLOG 2022

Jedním z nejsilnějších „průmyslů“ ve střední Evropě je logistika. Neobejde se bez ní skoro nic, kde je nutný pohyb „hmoty“. A logistika se pořád neobejde bez člověka. Řidiči, skladníci, plánovači, dispečeři, kurýři nebo pickeři tvoří páteř moderní společnosti. Logistiku a dodavatelské řetězce těžce zasáhla pandemie, a na kongresu EASTLOG 2022 si proto položíme otázku, jak předefinovala roli člověka. Změnila pandemie trvale způsob, jak člověk vykonává práci v logistice? Urychlila se automatizace, digitalizace a robotizace? Na jaké pozice směřují lidé, kterým vzal práci stroj nebo software? Co jsou nové potřebné kompetence v logistice? Jak přilákat nové řidiče a kurýry? Kterou práci v logistice lze a bude možné vykonávat trvale na dálku? Jak dlouho ještě potrvá majestát člověka v logistice? A skončí vůbec někdy?

Místo konání: O2 Universum, Praha

Datum: 12. – 13. 5. 2022

Registrace: https://www.eastlog.cz/registrace/

Hlavní téma 25. ročníku: Homo Logisticus

Další témata kongresu:

Digitalizace, robotizace

​​​​​​​Po pandemii bude tlak na technologické inovace pokračovat na plné obrátky. Budoucnost zkrátka patří digitalizaci a robotizaci ve výrobě i v logistice. Jak rychlý bude tento přerod a zůstane na jeho konci nějaké místo pro člověka?

Vzestup e-commerce

Pandemie učinila ze zákazníka, jenž celá léta tlačil vozík kamenným obchodem, „přes noc“ sofistikovaného nakupujícího využívajícího tablet, srovnávače zboží, platební brány a změny v závozových systémech kurýrů. Jaké to přináší změny pro logistiku?

Zelená logistika

​​​​​​​Uvažování o zelené ekonomice, výrobě, logistice a společnosti je nelehké, plné tápání, nekritických pohledů i odmítání, vysokých nákladů a mnoha ztrát. Představuje zelená logistika nevyhnutelnou součást celého řešení?

Napsat komentář