Přeskočit na obsah

Konference DIGIMEDIA 2019: Poslední rok s DVB-T, naděje pro DAB+ a hledání 4. operátora

digimedia 2019

14. ročník odborné konference DIGIMEDIA 2019 proběhne 5. června 2019 v Kongresovém sále České televize v Praze na Kavčích horách.

AČRA MKNecelých sedmdesát dní zbývá do zahájení letošního 14. ročníku konference DIGIMEDIA 2019, největší odborné akce v České republice zaměřené na digitální televizní i rozhlasové vysílání, Nová média a telekomunikace. 5. června 2019 se v Kongresovém sále České televize v Praze na Kavčích horách sejdou osobnosti mediálního světa, státní správy a další odborníci, aby analyzovali problematiku blížícího se přechodu na pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 i aukci kmitočtů v pásmu 700 MHz spojenou se vznikem čtvrtého mobilního operátora a digitálního rozhlasu DAB+.

DIGIMEDIA 2019 bude o to důležitější, že k přechodu na DVB-T2 dojde na přelomu letošního a příštího roku, aukce kmitočtů v pásmu 700 MHz začne letos a Český rozhlas pro letošek oznámil expanzi v DAB+. Konference, nad níž převzalo záštitu Ministerstvo kultury, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, bude tradičně rozdělena do tří tematických bloků. První se zaměří na televizní vysílání a zmiňovaný přechod na DVB-T2, s nímž souvisí vypínání stávajícího vysílání ve standardu DVB-T. S tím stát začne již letos v listopadu, kdy Česká televize ukončí „staré“ vysílání v Praze.

Samostatný blok budou mít na konferenci mobilní operátoři. V souvislosti s druhou televizní digitalizací totiž dojde k uvolnění kmitočtů v pásmu 700 MHz, na které se Český telekomunikační úřad (ČTÚ) chystá ještě v letošním roce vypsat aukci. Od ní si politici slibují možnost vzniku čtvrtého plnohodnotného mobilního operátora a snížení cen za mobilní data. DIGIMEDIA 2019 neopomene ani internetové hrozby pro mobilní zařízení a chytré televizory a bude se zabývat ochranou před škodlivými kódy. Z konkrétních případů zmíní škodlivé bankovní aplikace, které se v poslední době ve zvýšené míře zaměřují za uživatele v České republice.

Důležitým tématem se bude zabývat i třetí blok konference zaměřený na digitální rozhlas. DIGIMEDIA 2019 se vrátí k chystanému tendru na celoplošné sítě DAB+ ve III. televizním pásmu a otázce vstupu komerčních rádií do digitálního vysílání. Právě komerční rádia se totiž získáním tzv. transformačních licencí zavázala, že do roku 2025 přejdou na digitální vysílání. Český rozhlas představí plány na expanzi svojí sítě ČRo DAB+ pro letošní rok i další období a generální ředitel René Zavoral promluví o veřejné službě v době „dabové“.

Pořadatelem 14. ročníku konference DIGIMEDIA 2019 je Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK), generálním partnerem je Česká televize. Podrobný program a informace o registraci účastníků naleznete na webu www.acra-mk.cz/konference-digimedia-2019.

Napsat komentář