Přeskočit na obsah

Konference Gopas: TechEd-DevCon 2019

TechEd DevCon 2019

GOPASJiž 17. ročník tradiční IT konference TechEd-DevCon, která je svátkem všech z oboru informačních technologií, kteří chtějí mít přehled o současných a budoucích trendech nejen v oblasti produktů společnosti Microsoft. Letošní ročník se uskuteční od 13. do 16. května 2019 v prostorách nejmodernějšího multikina Premiere Cinemas v Praze Hostivaři a opět nabídne spojení konferencí TechEd a DevCon (Technical Education & Developer Database Conference).

Na hlavy přítomných zaútočí střemhlav na padesát přednášejících, kteří v celkem 76 přednáškách návštěvníky ohromí vším novým, co se kolem Microsoftu a jeho produktů – a nejen jich – děje. Úvodní slovo bude patřit Honzovi Dvořákovi, šéfovi Počítačové školy Gopas, a Danině Vodrážkové ze spolupracující společnosti Daquas. Ta pak účastníkům v hned prvním bloku přednáškou Licence v čase cloudu připomene nemilou povinnost, že se za software stále musí platit, a co se stane nebo nestane, když uživatel, byť cloudového produktu, nezaplatí. Ač název přednášky zní trochu komisně, Darininy přednášky jsou vždy plné skvělých nápadů a srší humorem, který oživí toto – předneseno jinými ústy – trochu těžkopádné téma.

Informace o novinkách jsou na této konferenci vždy doplněné příklady jejich praktického uplatnění a ukázkami řešení problémů z reálné praxe. Zejména proto se nejen tato konference pořádaná Gopasem těší velké oblibě a všechny jsou v drtivé většině s velkým předstihem vyprodané.

Pro účastníky bude připraveno více než sedmdesát unikátních prezentačních bloků, které je seznámí s nejnovějšími technologiemi, platformami a nástroji, především od společnosti Microsoft. Získají tak přehled o širokém okruhu dostupných nástrojů a systémů nezbytných pro tvorbu řešení v prostředí firemní IT infrastruktury. Program bude kromě čistě vývojářských či ITPro slotů obsahovat například přednášky specializované na IT bezpečnost, strojové učení a robotizaci, projektový management nebo na Java nástroje. Poběží souběžně ve čtyřech tematicky odlišených sálech: ShowIT Hall, DevCon Hall pro vývojáře, BigData Hall pro ty, kteří se specializují na data, jejich zpracování a vytěžování, a v neposlední řadě v Mix Hall.

Účast na konferenci již přislíbila řada špičkových odborníků. Nebude zde chybět programátorská ikona Michal Altair Valášek, o bezpečnosti bude přednášet Ondřej Ševeček, datové specialisty jistě potěší účast Davida Gešvindera. Ze zahraničních odborníků můžeme zatím jmenovat Catalina Gheorghiu, solution architekta, který se v současné době zaměřuje především na internet věcí, průmyslová mobilní a cloudová řešení.

Bude tedy o čem hovořit a bude to opět špičková akce, jako těch už šestnáct předchozích ročníků. Pro některé z návštěvníků bude vrcholem TechEd-DevCon Party, konaná předposlední den konference večer nebo spíše v noci. Místo jejího konání pořadatelé zatím úzkostlivě tají, ale určitě bude stát za to. A aby návštěvníci pokorně ráno vstali na poslední den konference, například v ShowIT Hall nasazuje Gopas skvělého řečníka Williama Ischanoea. A komu to nestačí, název jeho přednášky zcela jistě donutí lidi vstát a přijít se podívat: Buenos dias / Buenos Aires – aneb trocha základního názvosloví z Hackingu.

Konference skončí ve čtvrtek 16. května 2019 lehce po sedmnácté hodině.

Napsat komentář