Přeskočit na obsah

Kongres EASTLOG

Kongres EASTLOG

EASTLOGHlavním tématem blížícího se 22. ročníku největšího a nejdéle pořádaného logistického kongresu v České republice bude metamorfóza. Logistika a supply chain procházejí kompletní přeměnou, která nemá rysy jen plynulého vývoje, ale směřuje k celkové vyšší úrovni a kvalitě. Do oboru vstupuje robotika, posiluje automatizace, lidé mají a budou mít jinou roli než doposud, skladové technologie jsou precizovány do absolutních detaily. Jak jsme připravení na tuto zásadní přeměnu?

V Aquapalace Hotel Prague tak ve středu 15. května na kongresu EASTLOG vystoupí například Petr Mára, který pomáhá firmám i jednotlivcům s chytrým používáním technologií tak, aby jim umožnily být produktivnější. Zároveň je certifikovaný trenér společnosti Apple. Jak zjistit, která technologie se uchytí a která nikoliv? Bude to Rozšířená realita, nebo Bitcoin? A je Bitcoin ještě relevantní, nebo je mrtev? Jak hra Pokémon změnila vnímání budoucnosti firmy Apple i Google. Budeme žít ve virtuální realitě, kterou bude ovládat umělá inteligence? I na to se Petr Mára zaměří ve svém vystoupení.

Respektovaný ekonom Martin Slaný se bude ve své prezentaci věnovat aktuální makroekonomické situaci a představí výhled na letošní a příští rok. Zodpoví, zda se máme v dohledné době obávat ekonomického poklesu a jaký by to mělo dopad na logistický sektor. Věnovat se rovněž bude základním trendů ve spotřebě a tržbách s přesahem do logistického sektoru, jakož i souvislostem s cenami aktiv.

Stěžejními položkami programu budou i panelové diskuze, např. na téma proměna skladů, aneb jak hledat sklad, který obstojí před výzvami příštích let. Další panelová diskuze proběhne též dopoledne, na téma ekonomické vize a úhly pohledu na budoucí vývoj logistiky v České republice. Jejich účastníky bude např. Miroslava Jechoux, Prezidentka Klubu logistických manažerů, Ferdinand Hlobil z Cushman & Wakefield, ekonom Martin Slaný, zástupce zlatého partnera společnosti HOPI, zástupci sektorů e-commerce a automotive.

Odpoledne se bude dělit na 4 sekce – AUTOLOG (zaměřený na problematiku logistiky v sektoru automotive), PRODLOG (logistika ve výrobním sektoru), ITLOG (vliv informačních technologií na logistiku), HRLOG (workshop zaměřený na problematiku zaměstnávání v logistice).

V průběhu 90 minutové pauzy na oběd pak proběhnou speed-datingová obchodní setkání pod názvem BizLOG.

Večer se pak uskuteční také již tradičně neformální Logistický Business Mixer, kde si účastníci mohou po celodenním přídělu informací užít pořádnou porci zábavy během navazování kontaktů. Letos se tato část bude zcela poprvé konat v prostorách aquaparku, konkrétně v Paláci relaxu a to v havajském stylu.

Druhý den kongresu EASTLOG, konkrétně ve čtvrtek 16. května, bude jako obvykle věnování exkurzím do atraktivních logistických provozů. Tentokrát se mmj. Podíváme do prostor skladů společnosti HOPI, kde se účastníci budou moci seznámí s unikátním HOPI CEE FISH HUB.

Registrovat na akci se můžete na stránkách www.eastlog.cz. Pro uživatele logistických služeb je vstup na kongres zdarma!

1 komentář na “Kongres EASTLOG”

  1. Pingback: Logistika: Kongres EASTLOG | B2B NETWORK NEWS

Napsat komentář