Přeskočit na obsah

openSUSE Conference 2018 přilákala do Prahy stovky příznivců Linuxu

open SUSE conference

Praha hostila openSUSE Conferenci poprvé po šesti letech. Do české metropole zavítal celý volený Board openSUSE včetně jeho předsedy Richarda Browna.

Na tři stovky vyznavačů Linuxu a open source řešení z celého světa obsadily o uplynulém víkendu 25. až 27. května 2018 přednáškové sály Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení technického (FIT ČVUT), kde se konal jubilejní 10. ročník globální openSUSE Conference 2018. U příležitosti této akce byla vydána i nová verze linuxové distribuce openSUSE Leap 15, která obsahuje nový instalační program, vylepšení pro využití v cloudu a podporu prostředí KDE a GNOME.

openSUSE Conference se vrátila do Prahy po šesti letech a přivítala kompletní openSUSE Board v čele s jeho předsedou Richardem Brownem. Účastníci akce si vyslechli například přednášku o úpravách GCC a používání link-time optimalizací a zhlédli prezentaci kontejnerové platformy openSUSE Kubic. Sobotní dopoledne bylo věnované projektu GNU Health, který se zaměřuje na svobodné technologie pro zdravotnictví, později se na konferenci představil PackageHub, portál sdružujícím komunitní a enterprise balíčky pro uživatele SUSE Linux Enterprise.

Novinkám v Open Build Service, systému používaného pro sestavování balíčků pro nejrůznější distribuce, se věnovala nedělní část openSUSE Conference 2018. Poslední den akce se zaměřil také na novinky v oblasti ARM vývojových desek.

Souběžně s openSUSE Conference 2018 proběhl také Cryptofest 2018, jednodenní seminář pro příznivce šifrování, počítačové bezpečnosti a ochrany soukromí. Návštěvníci si tak mohli nedlouho po uvedení evropského nařízení o ochraně osobních dat (GDPR) do praxe poslechnout přednášky o TLS 1.3 a sumář nejzajímavějších bezpečnostních incidentů za loňský rok, který se zaměřil zejména na Meltdown, Spectre a další bezpečnostní problémy.

Napsat komentář